В Україні епідемія туберкульозу триває з 1995 року. На обліку протитуберкульозних диспансерів країни перебуває понад 549 тис. осіб. Наразі Україна посідає друге рейтингове місце в Європі (після Росії) щодо тяжкості перебігу туберкульозу. За останні 15 років показник захворюваності на туберкульоз підвищився у 2,6 раза, а смертності – у 2,9 раза.

За інформацією лікаря-фтизіатра ЦРЛ Ірини Ціленко, на Чернігівщині на обліку перебуває понад 2,5 тис. осіб, хворих на туберкульоз. Щомісячно реєструється 80 – 85 нових випадків захворювання, помирає 30 осіб.

У Менському районі на обліку перебуває 168 хворих. Захворюваність по рай­ону перевищує середній показник по області та по Україні. Щомісяця у районі реєструються два – три нові випадки захворювання, а помирає одна людина.

Туберкульоз може вражати різні органи людини, але найчастішим і найбільш небезпечним для оточуючих є туберкульоз органів дихання. Впродовж року один хворий на туберкульоз легень може заразити 10 – 15 осіб.

Хворіють на туберкульоз частіше бідні люди, безробітні, мігранти, бездомні, особи з асоціальною поведінкою, ті, що зловживають алкогольними напоями, палінням, мають серйозні хронічні захворювання. Але заразитися може кожен, незалежно від соціального статусу.

З метою раннього виявлення туберкульозу з 7 серпня в районі починають свою роботу пересувні флюорографічні установки Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, які за графіком працюватимуть у кожному населеному пункті. Варто скористатися можливістю пройти флюорографічне обстеження, захистити себе і свою родину.

Коментарі закриті.