реєстраційна службаРеєстраційна служба Менського районного управління юстиції надає інформацію щодо проведення державної реєстрації виникнення, переходу та припинення іпотеки.

Відповідно до частини сьомої статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі-Закон) державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об’єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації права власності та інших речових прав.

Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місяця розташування об’єкта нерухомого майна.

Нормами статті 4 Закону визначено, що іпотека є речовим правом на нерухоме майно, яке підлягає обов’язковій державній реєстрації.

Тобто, згідно вимогами Закону державна реєстрація виникнення, переходу, припинення іпотеки проводиться органом державної реєстрації прав за місцем розташування вказаного об’єкта.

При цьому, вказані норми не поширюються на вчинення реєстраційних дій нотаріусами, оскільки державна реєстрація виникнення, переходу, припинення іпотеки у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

Менська районна державна адміністрація

Коментарі закриті.