На дверях до приймальні Березнянської селищної ради оголошення. У ньому жителів Березни просять надавати благодійну допомогу на утримання пожежної охорони.

— Пожежна частина утримується за рахунок нашого бюджету, — продовжує селищний голова Володимир Павленко. — 13 працівників, дві машини. Просимо складатися грошима місцевих мешканців. Хто скільки може: 20-25 гривень, більше не просимо. Ці гроші ідуть на пальне. Люди здають погано. Може, до трьох тисяч оце зібрали. Перший рік, коли постало питання про те, що пожежну частину у Березні можуть закрити взагалі, мешканці здавали прекрасно. Не хотіли залишатися без пожежної, бо раптом що, поки машина доїде з Мени чи Чернігова, гасити вже не буде чого. Потім побачили, що ситуація змінилася. Держава стала виділяти трохи коштів.

Минулого року ми залучали сусідні села, де немає пожежних частин. Звернулися до територіальних громад Локнистого, Гусавки, Бігача, Ленінівки, Волосківців. Ми ж не відмовляємося гасити, коли у них щось горить. Вони відгукнулися. З навколишніх сіл минулого року зібрали 145 тисяч. По 25 тисяч дали Ленінівка і Бігач, 50 тисяч — Волосківці.

11 березня з ладу вийшло зчеплення в машині. На заміну треба 4850 гривень. У нас їх нема. Я подзвонив у сільраду Локнистого. Погодилися допомогти. Вирішили, що буде швидше, якщо вони самі куплять деталь і нам передадуть.

Вікторія Товстоног

Коментарі закриті.