Директор Менського РЦСССДМ Ірина Щукіна: “Діти залишили в минулому негативний життєвий досвід”

17 прийомних діток знайшли батьківську любов, турботу, сімейний затишок в 13-ти родинах нашого району, – повідомляє РДА. Дві сім’ї всиновили діток. Мамині пиріжки, казка на ніч і просто «донечка моя», «синку» – сьогодні для цих дітей так звично.

Перегортуючи сторінки фотоальбому, згадуєм, як все починалося у 2006 році. Створилися перші 8 прийомних сімей. Дев’ять діток знайшли дім, родину. І для батьків, і для нас, працівників центру, все це було нове, незнайоме, але як ми гуртом раділи, як завмирало серце бачачи щаслвий кінець складної життєвої історіїї. У кожного малюка своя трагічна історія. Найдорожчі люди, які дали їм життя не змогли дати найголовнішого – любові, віри.

Було непросто. Підвищена суспільна увага до цих сімей, навішування ярликів «інтернатна дитина», проблеми адаптації. Але безумовна батьківська любов, прийняття дитини такою, яка вона є, здатні подолати будь-які труднощі. Звичайно, у вирішенні проблем допомагали соціальні працівники центру, які супроводжують сім’ю до повноліття дитини: надавались індивідуальні консультаціїї, залучалися психологи, медики, організовувалися групи взаємопідтримки, круглі столи. За цей час накопичено великий досвід практичної роботи.

Прийомна сім’я на відміну від інтернатної форми виховання дає дитині найголовніше: позитивну модель сім’ї, розуміння соціальних ролей батька і матері, необхідні життєві вміння і навички, вміння передати любов своїм дітям. Дякуючи щоденним зусиллям прийомних батьків, діти залишили в минулому негативний життєвий досвід.

Прийняття рішення про створення прийомної сім’ї дається нелегко. Безумовно, є безліч питань, сумнівів.

Отримати всю необхідну інформацію щодо створення прийомної сім’ї можна, звернувшись до Менського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою:

м.Мена, вул.Семашка,8, тел. 2-11-33.

Коментарі закриті.