Щоб дитина говорила правильно
Вихованці дитсадка Віка Саповська, Вероніка Сернюк та Рома Попов разом із вчителем-логопедом Світланою Євус навчаються правильної вимови.

Чому дитина погано говорить? Що робити? Мабуть, такі найперші запитання виникають у батьків, коли вони чують неправильну вимову у дітей. Ось що з цього приводу радить вчитель-логопед Менського дошкільного навчального закладу (ясел-садку) комбінованого типу ім. Щорса Світлана Євус:

– Почнемо з самого початку. Дитина ще не народилась, а різні несприятливі фактори вже «працюють» на її мовну та інші патології. Це і спадковість, і екологія, і неправильний спосіб життя майбутніх батьків, й інфекційні хвороби.

Коли дитина народилася, її знову підстерігають несприятливі обставини: патологічні пологи, травми головного мозку, запальні захворювання, дія ліків тощо. Тому слід прислухатися до порад лікарів, не нехтувати ними.

Що ж робити, якщо у дитини є порушення? Не опускати руки! Перш за все звернутися по допомогу до спеціалістів: педіатра, логопеда. Вони допоможуть вирішити, як діяти далі, дадуть направлення до спеціалістів, порекомендують заняття з дитиною.

Звісно, спеціаліст-логопед надасть фахову допомогу, користуючись спеціалізованими методиками, але й самі батьки можуть посприяти, аби їхнє маля навчилося правильно говорити. Для цього не потрібні спеціальні засоби, займатися можна й у процесі гри, на прогулянці. Ось які вправи радить Світлана Євус:

– гра «Повтори за мною» – вимовляйте будь-які слова і попросіть, щоб дитина їх повторила;

– під час прогулянки, за хатніми справами розповідайте малюку про всі свої дії, описуйте усе, що навкруги, і залучайте його до активного діалогу, домагайтеся, аби дитина щось розповідала;

– попросіть малюка переказати, про що йдеться в мультику;

– гра «Звуконаслідування тварин» – тигр каже «р-р-р», муха дзижчить «з-з-з», жук дзижчить «ж-ж-ж» і т.д.

– Важливо зрозуміти, що чим раніше буде надана допомога, тим більше шансів на усунення мовних чи інших вад, – наголошує Світлана Федорівна. – У нашому садочку створено групи для дітей з вадами мовлення, в яких ми, вчителі-логопеди, надаємо необхідну допомогу малятам. Окрім того, логопед працює і у міській школі імені Т.Г. Шевченка.

Коментарі закриті.