На проект “Детектор брехні” звернулася Оксана Сергієнко із села Бірківка. Все життя їй не щастило з чоловіками, всі троє її дітей – від різних батьків, – пише Катерина Дроздова, “Гарт“.

Зараз Оксана живе в цивільному шлюбі з чоловіком, який є біологічним батьком останньої дитини. І тільки заради молодшої дочки вона терпить невдячного і ледачого чоловіка. Той же, не маючи ні кола ні двора, вже майже десять років живе за рахунок Оксани, а замість допомоги та подяки регулярно зловживає алкоголем і б’є дружину.

“Щоб напоумити чоловіка і остаточно розставити крапки над “і” у відносинах з ним, Оксана вирішила пройти тест на поліграфі. Але, крім проблем з чоловіком, жінці необхідний “Детектор брехні”, щоб розповісти всім, як над її 22-річним сином, який відстає в розумовому розвитку, познущався святий отець”, – так на каналі СТБ рекламували черговий випуск передачі “Детектор брехні” з нашою землячкою в головній ролі. Відвертими відповідями вона виграла 30 тисяч гривень. І хоча після вирахування податків від них залишилося лише 20 тисяч 450 гривень, на придбання житла в селі цього вистачило. Чого ж нам недоговорити і що залишилося за кадром?

Фатальні наслідки хвороби

– «Детектор брехні» я дивилася завжди, – розповідає 43-річна Оксана Сергієнко. – Але хто б міг подумати, що стану героїнею передачі? Довелося …

Її життя з самого дитинства було несолодке – батьки розлучилися, вітчим, який з’явився, коли їй було 16, пив і бив маму. Втікши з сім’ї, Оксана двічі побувала у шлюбі, але стати щасливою жінкою так і не змогла. Перший чоловік пропивав усі гроші, тому вони з маленькою дочкою Оленою часто сиділи впроголодь, другий чоловік приревнував її до вітчима і побив, хоч і знав, що той приїжджає до Оксани, щоб допомогти управлятися з розумово відсталим сином Дмитриком, який народився в другому шлюбі. Обох чоловіків вона кинула сама. І залишилася з двома дітьми на руках.

– А Діма народився вже з патологією?

– Ні, – зітхає Оксана. – До трьох місяців це був абсолютно здорова дитина. Але після чергового щеплення у Діми піднялася температура до 39 градусів. Я відразу ж викликала нашого лікаря (жила тоді в Домашлин Корюківського-го району). Він подивився і сказав, що я даремно панікую, це звичайна реакція на вакцину. Були вихідні, більше порадитися було ні з ким. Температура у сина не спадала, а в неділю вночі почалася блювота і звело судомами все тільце. Я злякалася і повезла його в районну лікарню. Того ж дня Діма впав у кому. Нас відправили до Чернігова. 18 днів син перебував у реанімації. Діагноз – менінгоенцефаліт (одночасне запалення оболонок і речовини головного мозку. – Авт.). Лікарі його виходили, але попередили, що може залишитися неповноцінним. Так і сталося. У рік Діма навіть не сидів, а свої перші кроки зробив тільки в три роки.

Коли синові виповнилося 7 років, Оксана віддала його в Березнянскую спеціальну школу-інтернат. Зробила це з великим небажанням, але розуміла: по-іншому пристосувати хлопчика до життя не можна. Сама поїхала на заробітки до Києва, залишивши старшу Оленку зі своєю матір’ю. Де тільки Оксана не працювала – і кондуктором в автопарку, і продавцем на ринку, і помічником кухаря в кафе. Так тривало кілька років – поки не потрапила в лікарню. Ще раніше їй на дві третини вирізали шлунок, тепер же оперували непрохідність кишечника. Про роботу на деякий час довелося забути.

Невдячний та лінивий чоловік

З Дмитром Сорокою (зараз йому 38) Оксана познайомилася 10 років тому.

– Діма з Далекого Сходу. У 2000-х приїхав сюди в гості до друзів і залишився. Зустрілися ми у бабусі-сусідки, до якої я іноді заходила, а Діма щодня приходив допомагати (вона йому за це платила), – згадує Оксана. – Спочатку не було у нас ніяких романтичних відносин. Просто віталися, іноді перекидалися парою слів. Сподобався він мені відразу, але на такого гарного чоловіка я, жінка постарше і з двома дітьми, претендувати не могла. Якось розговорилися, і Діма розповів, що у нього велика проблема – дозволений термін перебування в Україні давно минув, тому він не знає, що йому робити далі. Я вирішила допомогти. Шкода стало, людина адже в чужій країні.

Коли прийшли разом з ним в паспортний стіл, там пояснили: якщо хоче залишитися в Україні, потрібна дуже вагома причина постійна робота або … одруження. А звідки у росіянина в Україні постійна робота візьметься? Ось я і сказала: «Та він на мені одружитися приїхав». З того часу і стали зустрічатися. А потім і одружилися. Незабаром народилася Анжелічка.

Мама на одруження відреагувала не надто позитивно – все дорікала, що Діма не може постійну роботу знайти, що лінивий. А він заробляв як міг, хоч і неофіційно. Брати на роботу людину з російськими паспортом і водійським посвідченням ніхто не хотів. Тому й жили в декількох селах Менського і Городнянського районів, в самій Мене і навіть в Чернігові – хорошу роботу знайти важко, а ми ж мріяли зібрати гроші на будинок.

Нам це все-таки вдалося. У 2008 році купили будинок в Дягові Менського району. Раділи, що у нас тепер власне житло, але … Напередодні того дня, коли мали переїжджати, наш будинок … згорів. Чи то це була чиясь необережно кинута сигарета, чи то спланований підпал, невідомо. Але ми залишилися без житла.

Знову поневіряння по чужих селах, проживання в чужих будинках.

– Було у нас всяке … – каже Оксана. – Лаялися, іноді навіть билися. Але таке в багатьох сім’ях, напевно, буває. Іноді Діма приходив напідпитку – і починалося. Одна зі сварок навіть привела до розлучення. Ми до цих пір офіційно не одружені.

– А що це за випадок, наслідком якого стала ще одна операція? Той, про який запитував ведучий Дмитрові Карпачов на «Детекторі»?

– Було це в 2007-му … Тільки в передачі вийшло так, ніби Діма мене покалічив, ніби через нього мені вирізали жіночі органи. Насправді це не зовсім так. Того разу ми й справді дуже посварилися. Але в живіт мене він не бив, як сказали в передачі. Діма штовхнув, а я при падінні сильно вдарилася животом об підлогу. Через це всередині все лопнуло.

– У мене була позаматкова вагітність, кіста яєчників і грижа. Все це потрібно було і так оперувати, а тут таке. За великим рахунком, звичайно, винен Діма. Вимолював після цього прощення на колінах. А що стосується жіночих органів, то ця операція була торік. Тоді ми з Дімою працювали в сільгосптоваристві в Вихвостові. Городнянського району. У мене почала нестерпно боліти спина. Спочатку думала, що це просто втома від роботи, але час йшов, а біль не проходила. Спасибі керівнику господарства, він направив мене до лікарні. Там і виявили дві величезні кісти яєчників, одна – аж 7 сантиметрів у діаметрі. Через це і спина боліла. Лікар сказав, що потрібно терміново видаляти всі жіночі органи, бо далі здоров’я буде тільки погіршуватися. Дімі я в цьому не зізналася. Він відвідував мене в лікарні, а я все не наважувалася сказати головне. Зрештою якось увечері зателефонувала: «Діма, під час операції у мене вирізали всі жіночі органи. Ти молодий, можливо, захочеш ще дітей. Я тобі їх народити не зможу. Тому відпускаю, щоб міг знайти собі іншу ». І поклала слухавку. Він не передзвонив. Чи то думав, чи то просто був шокований. А я всю ніч проплакала. Вранці Діма подзвонив: «Оксан, що ти таке наговорила? Ти – мати моєї дитини, я тебе ніколи не кину ». Я розплакалася ще сильніше, тепер уже від полегшення. Розповідала це і на «Детекторі», проте цього чомусь не показали. Як би там не було, але ми з Дімою любимо один одного і завжди підтримуємо. А складності бувають у всіх.

Після цього сім’я перебралася в Бірківку. Люди сказали, що там недороге житло, тому Оксана з Дмитром, як і раніше, сподівалися назбирати хоч на маленький будиночок. Дмитро їздив на заробітки або працював у людей в довколишніх селах, Оксана ж займалася господарством. Хто знав, що гроші на будинок вони отримають завдяки такому неприємному події в житті їх сім’ї.

Содомський гріх

– Якось ввечері ми дивилися телевізор. Було це в листопаді минулого року. Анжеліка з Дімою грали з мобільним, – розповідає Дмитро. – Раптом бачимо, Діма повалив Анжеліку на підлогу і почав імітувати статевий акт. Дочка, можливо, нічого не зрозуміла, а у нас з Оксаною волосся дибки стали. Відразу ж почали питати Діму, що це він робить і де таке бачив. Спочатку він мовчав, а потім все-таки піддався на вмовляння Оксани і сказав, що це йому показав … отець Лаврентій – настоятель храму з Домашлин, до якого він ходив послушником. Ми остовпіли. А він сказав, що вже більше року святий отець його гвалтує …

– Усе життя я боялася, щоб Діма не зв’язався з поганою компанією, – зітхає Оксана. – Адже в силу свого розумового розвитку він погодиться на все, що запропонують. Тому й не випускала його, як кажуть, в люди. Зате Діма із задоволенням їздив до бабусі в Домашлін. Навіть сам просився допомогти їй по господарству. У бабусі йому подобалося, тим більше що церква там поруч. Я дуже раділа, що він йде в храм, а не тиняється з неблагополучними однолітками. І навіть не підозрювала, що там коїться.

– У 2013 році після святкової служби на Стрітення я мив підлогу в церкві, коли підійшов отець Лаврентій і запропонував зробити масаж, тому що я, мовляв, втомився. Я погодився. А він притулив мене до стіни і …- далі Діма не продовжує, все зрозуміло і так. – Потім сказав, щоб я нікому про це не говорив, тому що заборонить ходити до церкви, а я ж так хотів … Але я не стерпів – і боляче було, і соромно, тому розповів про все бабусі. Вона теж веліла мовчати, не казати нікому, бо будуть сміятися люди, а в першу чергу не говорити мамі … Потім це повторювалося і в інші свята. І по неділях. Батько Лаврентій завжди вибачався переді мною, казав, що це було востаннє, а потім знову …

– Діма – не мій син, і наші стосунки не завжди складалися добре, але, коли я це почув, першою думкою було, звичайно, поїхати в Домашлин і розібратися з батьком Лаврентієм по-чоловічому, – говорить Дмитро-старший.

Оксана втримала …

– Діма – росіянин. Те, що пробачать українцю, йому, тим більше зараз, не пробачить ніхто, – пояснює Оксана. – От і втримала, щоб не депортували в Росію. Сама теж готова була кинутися до цього «святому отцю», але не могла, бо якраз зламала ногу. Я просто подзвонила. У душі ще жевріла надія, що це неправда і син просто десь побачив «картинку». Той розмова з батьком Лаврентієм мої сумніви розвіяв.

Коли обурена Оксана зателефонувала батькові Лаврентію, чоловік попросив поставити телефон в режим гучного зв’язку і на своєму мобільному включив кнопку запису. Частина цієї розмови прозвучала потім у «Детекторі». Звичайно, священик не говорить прямо: «Так, я згвалтував вашого сина», але пояснює, що «… воно так, але немає … була імітація … показував Дімі, як поводитися з жінкою» тощо. Як це оцінювати, судити не нам.

– Якби батько сказав: «Оксано, як ти могла таке подумати, я ж священнослужитель», я б, напевно, вирішила, що Діма все придумав, але його виправдання свідчили лише про одне … – впевнена Оксана. – Які ще докази потрібні? Пізніше я говорила батькові, що якщо він нічого поганого з моєю дитиною не робив, хай піде на «Детектор брехні» та на поліграфі скаже це. Він ніби і погодився. А потім сказав, що йому владика не дозволив цього зробити. Зате на «Детектор брехні» поїхала я. Не бачила іншого виходу. Заява, яку подала в міліцію, нічого не дало (за чотири місяці з моменту його подачі правоохоронці навіть нікого не опитали), тому думала, що Дмитро Карпачов -такий серйозний і справедливий – стане за мою дитину горою. Однак на зйомках «Життя після сповіді», навпаки, мене почали вмовляти забрати заяву з міліції, мовляв, мама батька Лаврентія дуже хворіє і це для неї буде страшним ударом. Я погодилася, але не тому, що пробачила, а від безвиході – все одно ніхто нічим не допоможе. Коли ж знайомі дізналися, що я забрала заяву, обурилися: «Навіщо ти це зробила? Ти мачуха своїй дитині, а не мати! Пошкодувала когось, а не свою дитину! »

А ось в Домашлині в провину священика не вірять, кажуть, що Діма його обумовлює. Сам же отець Лаврентій (зараз йому 41 рік) після розмови з Оксаною … зник.

– Як тільки я дізналася про «це», поскаржилася на батька в єпархію, мені сказали, що розберуться, але коли Лаврентія викликали до Чернігова, він пропав, – говорить Оксана. – Може, його просто десь заховали на час.

У Чернігівській єпархії УПЦ (МП) прокоментувати цю ситуацію і раді б, але не можуть, бо батько Лаврентій, кажуть, на зустрічі з владикою Амвросієм … не з’явився.

– Засуджувати його або виправдовувати ми не можемо, – кажуть там. – Тому що немає доказів ні його провини, ні протилежного. Владика хотів з’ясувати у самого батька Лаврентія, що сталося, але з того часу, як Оксана нам зателефонувала, ми його, на жаль, не бачили.

Як би там не було, якщо батько Лаврентій винен, він повинен відповісти перед законом, тим більше що психіатрична експертиза, як і поліграф, перевірку на якому пройшов і Діма, підтвердили: сексуальна наруга над ним все-таки було. Зараз він проходить курс лікування в Інституті психіатрії в Києві, а Оксана з юристами знову готує заяву в міліцію. От тільки підштовхнув до цього не «Детектор», а … ток-шоу «Говорить Україна» на ТРК «Україна», куди жінка також звернулася.

Р.S. Нам стало відомо, що останнім часом у родині Оксани знову проблеми, причому ті ж. Чи пробачить вона чоловіка після чергової пиятики?

– Майже півроку Дмитро тримався, і ось знову … Найбільше переживаю за сина, який скоро повернеться додому. Нервувати йому не можна, каже жінка.

Ще одна проблема – незакінчений ремонт в будинку. Щоб купити хоч кілька рулонів шпалер, Оксані доведеться чи не по копійці відкладати зі своєї мізерної пенсії інваліда III групи.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Likely role: Walden figures to do a lot of the 8th inning work carried out last year by the departed Pat Neshek

Crown Princess Victoria of Sweden (L) and Prince Daniel, Duke of Vastergotland appear on the balcony to acknowledge spectators at The Royal Palace in Stockholm after their wedding in Storkyrkan Church on June 19, 2010 in Stockholm, Sweden.timberland outlet uk
“Adidas sometimes sits back on their laurels too much and the other folks pass them by.mcm bag

Explore the prices, people and lifestyle that’s on offer.hogan outlet

M commerce (using smartphones or tablets to buy something) is becoming increasingly popular among European consumers to make purchases, up from 26% to 39% compared with last year.alviero martini outlet
In lieu of flowers, memorial contributions may be made to the Bayview Yacht Club Foundation.prada bag
Et Jordan Spieth a tracé sa route.mulberry bag outlet
The team will resume play on Thursday against the Metro Marauders at 7:30 at the John Brother MacDonald Stadium in New Glasgow.mcm purses
Sukenik sometimes worked as a school doctor, but, Shapiro thinks, he finally took to his room and rarely left.cheap ray ban glasses
mcm backpack for sale

Коментарі закриті.