У нашому місті 125 вулиць і провулків, а мають покажчики з назвами лише… 23. Із 4 190 будинків відсутні номерні знаки більше ніж у третини (37,3%). І якщо така ситуація в райцентрі, то про села й говорити нічого.

Шукайте зелені ворота

Покажчиків вулиць нема, номерні знаки на будинках відсутні. І якщо місцеві ще так-сяк (а здебільшого вже і вони – «сяк») розбираються в хитросплетінні вулиць та вуличок, то приїжджому хоч поводиря шукай.

У селах, де люди краще знають назву «кутка», ніж своєї вулиці, буває найцікавіше. Спитайте у будь-якому селі, де вулиця «така-то». Після тривалого обговорення кількома місцевими експертами («де ж це воно є… Бобирівка, Заріччя чи Млинок?») намагаєтесь віднайти потрібну адресу за прізвищем господаря. А в селі людей з такими прізвищами кілька. Та й знають їх не як Петренків, а «по-вуличному» – як Гусаків, Татар чи Мухоловів… І ось через дебелий проміжок часу начебто визначилися. Отримуємо «точний» маршрут: «Прямо до колишньої кузні, тоді повернуть наліво (там, де колись блискавка в тополю вдарила) і зразу за містком шукайте зелені ворота…»

Начебто й смішно. Але коли адресу шукає котрась із аварійних служб чи карета «швидкої допомоги», що поспішає до хворої людини, стає зовсім не весело.

Проблема ця виникла не за один рік. Час, погода, «добрі» люди – ось і зникли назви та номери. За даними управління статистики у Менському районі, станом на 20 жовтня цього року у Березні було 58% вулиць без покажчиків, у Макошине – 50%… Якось же це наболіле питання треба вирішувати.

Можливість є, грошей нема

Наступного року має пройти черговий Всеукраїнський перепис населення. А як можна переписати жителів будинку, коли його днем з вогнем не знайдеш?

Розпорядженням голови РДА у районі було створено спеціальну комісію з питань сприяння проведенню перепису населення, яку очолив перший заступник голови РДА Володимир Василенко. Комісія провела чотири засідання. Якраз на одному із засідань і піднімалося питання про стан адресного господарства. Протокольно міська та Березнянська і Макошинська селищні ради були зобов’язані забезпечити встановлення аншлагів вулиць вже восени цього року. Забезпечення покажчиками сільських вулиць планується розглядати наступного місяця.

– На даний момент по місту не вистачає близько трьохсот табличок з назвами вулиць та 1500 будинкових номерів, – каже заступник міського голови Юрій Стальниченко. – За найскромнішими підрахунками для цього потрібно не менше 15 тисяч гривень. На даний час коштів немає. Але ми стараємося віднайти їх за рахунок внесення змін до міського бюджету. Це питання розглядатиметься на засіданні чергової сесії місьради. Рекомендуємо жителям міста, керівникам підприємств та установ постійно контролювати наявність та стан номерних знаків будинків та аншлагів з назвами вулиць. Якщо ж хтось захоче придбати номерний знак для будинку самостійно, то можна отримати консультацію з цього приводу за телефоном 2-12-42.

Зі слів голови Березнянської селищної ради Володимира Павленка, вони радилися з керівництвом Домницького виправного центру про можливість виготовлення покажчиків. Можливість є, але кошти традиційно відсутні.
По іншому підійшли до вирішення питання макошинці.

– Самостійно зробили трафарети для нумерації будинків, купили фарбу, – розповів Макошинський селищний голова Валерій Кравцов. – З оргаліту виготовили аншлаги з назвами вулиць, які працівники з благоустрою встановили. Може, це й не дуже гарно та довговічно, але віднайти адресу у Макошине зараз не проблема.

Однак у більшості наших населених пунктів дотепер доведеться користуватися найточнішою адресою: «там, де трактор розвертається»…

Коментарі закриті.