«Що за люди березенці»
Виконуюча обов’язки директора Березнянського музею Галина Задохіна демонструє подяку Івану Корбачу від президента Леоніда Кучми. А ще журналіст і письменник має три бойові ордени та 35 медалей, Грамоту Президії Верховної Ради СРСР.

Таку назву має одна із збірок оповідань і нарисів письменника Івана Корбача. Він хоча і давно вилетів у широкий світ із рідної Березни, не забуває малу батьківщину.

Козацький рід

Іван Михайлович – журналіст і письменник, автор понад 30 романів і повістей, краєзнавець, відповідальний секретар Чернігівського земляцтва в Києві, двічі лауреат премії ім. М. Коцюбинського і премії Українського фонду культури. Член Національних спілок журналістів та письменників України.

Родовід по батьку веде з козацького роду Корбачів, які кілька поколінь були пов’язані з Березною та її околицями. Ще в 20-их роках минулого століття неподалік Березни існував хутір Корбачівка. А коріння матері – з хутора В’яльківка, що під Стольним.

У неповні 18 років Іван Корбач пішов на війну, воював на Другому Білоруському фронті. Понад 30 років служив в армії – носила його військова романтика від Курильських островів і Чукотки до Польщі і Німеччини. Учасник Карибської кризи на Кубі. Полковник у відставці.

Літописна Березна і Менська сотня

Талановитий березнянець закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка та Львівське загальновійськове училище. Понад 20 років працював у військовій пресі кореспондентом, редактором газети, кореспондентом республіканського видання «Правда України».

У творчому доробку Івана Михайловича романи і повісті (зокрема, історичні), оповідання та історичні дослідження.

За повість «Шляхами століть» про літописне містечко Березну  удостоєний звання лауреата премії Українського фонду культури у галузі літератури.

Роман «Сотники» про історію Менщини часів Гетьманщини приніс автору премію імені Михайла Коцюбинського. У центрі твору – родини менського сотника Івана Сахновського та Генерального писаря Малоросійської колегії Андрія Безбородька. У середині XVIII ст. козацький сотник виступив проти, кажучи по-сучасному, мафії козацької старшини.

Подарунок для музею

Романи та повісті Івана Корбача «Весы Меркурия», «Всегда в полете», «Здрастуй, Острів Надії», «Відповідаю за небо», «Максимова гора», «Выручайте, зайцы», «Впереди грома», «Соль на погонах», «Шляхами століть», «Сотники», «Останній похід короля», «Горячие осколки», «Їхала цариця нашим краєм», збірок оповідань і нарисів «Що за люди березенці», «Так ми служимо» отримали схвальні відгуки читацької братії.

Іван Михайлович хоча і мешкає у Києві та має поважний вік щороку навідується до краю босоногого дитинства та батьківської хати. А у серпні цього року подарував місцевому історико-краєзнавчому музею добірку власних творів, рукописи, особисті документи. Невдовзі тут буде створено окрему персональну виставку видатного земляка.

Коментарі закриті.