Підняття рівня води в озері викликало цілу бурю емоцій. «Зламалися шлюзи», «Прорвало дамби у верхів’ї», «Спустіть воду – затопило місток», «Не спускайте воду, хай риба нереститься» – у кожного своя точка зору і своя правда. Що ж сталося насправді?

Ситуацію коментує перший заступник голови РДА, голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Володимир Василенко:

– Низький рівень води у великих річках, прогнозування в поточному році сухого і спекотного літа примушують задуматися про максимальне збереження водних запасів для проведення протипожежних заходів та підтримання екологічного балансу. Так, пожежі торфяних полів можна загасити чи локалізувати завдяки заповнених водою каналів та природних водойм.

Але ж знаходяться несвідомі люди. Приклад: вже в цьому році невідомі відкрили шлюз в районі Осьмаків. Повторне заповнення каналів вдалося здійснити лише завдяки «резерву» води в менському озері. Тому високий рівень води у цій водоймі буде підтримуватися максимально можливий час.

Невдоволення жителів мікрорайону Чугаївка підтопленням дороги до містка я розумію прекрасно. З цього приводу міській раді запропоновано здійснити підняття рівня дороги шляхом підсипання. А підтоплення містка і прибережних територій, яке сталося останнім часом, спричинене різким збільшенням опадів. Воно буде ліквідовано найближчим часом – шляхом скидання надлишкової води через шлюзи.

Коментарі закриті.