Нерідкістю є сьогодні, коли поліцейські придумають будь-які причини, і навіть повністю нерозумні, що або не прийняти вашу заява про злочин, або не розпочати кримінального провадження, тобто не розпочати слідства по заяві.

З їхньої сторони — все зрозуміло — вони не хочуть працювати. А з вашої сторони — звичайно, ви очікуєте, що буде здійснено належне реагування на протиправні дії щодо вас та покарано злочинця.

Що робити в такій ситуації, коли стикаємося з повною бездіяльністю?

1) Із заявою до поліцейського слід звертатись особисто написаною заявою. При відмові її прийняти, нагадайте поліцейському, що це прямий його обов’язок, який зазначений в ЗУ “Про поліцію” і одразу зателефонуйте на гарячу лінію МВС — 044 256 03 33

2) Якщо особисто занести заяву немає можливості чи є у цьому значні складнощі, то відправляйте заяву поштою (рекомендованим та цінним листом).

3) Переконайтесь, що ваша заява була зареєстрована у поліції – у журналі вхідної документації — отримайте відповідний номер.

4) дізнайтесь, хто здійснює провадження по заяві. Пам’ятаючи, що рішення про початок досудового розслідування має прийматися на протязі доби.

5) Якщо за вашою заявою відмовили у внесенні ваших відомостей до спеціального Реєстру та у початку досудового розслідування — пишіть скаргу до суду — слідчому судді.

6) все робіть оперативно, пам’ятаючи, що, наприклад, зі скаргою до слідчого судді ви можете звернутися не пізніше 10 днів після отримання інформації про відмову розпочати кримінальне провадження.

Обґрунтовану скаргу до слідчого судді, часто буває достатньо складно написати, а тому залучіть адвоката, щоб той через свої дії таки заставив поліцію працювати належним чином.

Адвокат Сергій Гула

Мітки:

Коментарі закриті.