Котельню оздоровчого закладу на зиму зупиняли, від замерзлого льоду в опалювальній системі розірвалися батареї, пише тижневик “Вісник Ч”.

Санаторій розташований за п’ять кілометрів від райцентру Мена, на березі річки Мена. У межах території добувають популярну на Чернігівщині мінеральну воду «Остреч». Поруч із корпусами санаторію розташовані три двоповерхівки. Тут живе близько сотні людей. Опалення у квартирах — автономне газове, а от вода і каналізація — від санаторію. Цієї зими були перебої з водою.

13 березня в приміщенні санаторію холодно. Надворі плюс два градуси, тому працівники відчиняють вікна, щоб якось нагріти приміщення. По холу ходить жінка в куртці та чорний з білою плямою на грудях кіт. У приймальні стоїть електрообігрівач, секретарка вдивляється в монітор ком’ютера.

— Нікого з начальства немає і ще місяць не буде, — відказує дівчина.

Але зрештою набирає на своєму мобільному директора й дає поговорити.

— Те, що розірвало дві батареї, це нічого не значить. Ми їх замінимо. Санаторій не працював, бо всі державні фонди на 50 процентів зменшили фінансування послуг з оздоровлення, — говорить директор санаторію «Остреч» Володимир Борейко. — Не ми такі одні. 90 санаторіїв по Україні стоять стільки часу. Зараз ми беремо участь у тендерах, і маю надію, що 2 травня запрацюємо. Як потеплішає, запустимо котельню. Ми її переводимо з газу на дрова та брикет.

— Люди з трьох будинків при санаторії скаржаться, що у них місяць не було води. Це правда?

— Водонапірна вежа розрахована на цілий санаторій, і при малому розборі води вона може перемерзнути. Жителі 27 квартир не могли розбирати стільки води, щоб не було загрози перемерзання. Тому ми воду давали по годинах, з 12-ої до 15-ої.

— Неправда, тиждень, як стояли морози більше 30 градусів, ми возили питну воду за п’ять кілометрів з Мени, а технічну брали з озера, топили сніг, — говорить 61-річний пенсіонер Анатолій Фадєєв.

— А тепер нам головний інженер санаторію Володимир Богдан каже, щоб ми на майбутнє не розраховували на санаторний водогін та каналізацію, — додає голова ОСМД будинку №2 по вулиці Остреч 55-річна Василина Кордибанюк. Її чоловік, нині покійний, був заступником головного лікаря санаторію.

У лютому прес-служба прокуратури Чернігівської області повідомила, що Господарський суд підтвердив наявність 98 відсотків державної частки в майні санаторію «Остреч».

— Санаторій належить приватній структурі, — заперечив телефоном директор «Остречу» Володимир Борейко.

Коментарі закриті.