Протягом 1 півріччя 2010 року на обліку у Менському районному центрі зайнятості перебувало 1056 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що майже удвічі менше  порівняно з відповідним періодом минулого року.

За цей період спеціалісти центру зайнятості активно проводили масову інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями, ярмарки вакансій, інформаційні семінари, а також велику кількість індивідуальних зустрічей. Як наслідок – 123 роботодавці протягом січня-червня 2010 року подали 787 вакансій.

62555
Рівень укомплектування вакансій.

І хоч це у 1,5 рази менше ніж протягом цього ж періоду минулого року, можливості для укомплектування вакансій все ж були. Отже, за сприяння служби зайнятості  у січні-червні 2010 року укомплектовано 525 вакансій ( або 66,7 % від загальної їх кількості ). Станом на 01 липня 2010 року актуальними були 89 вакансій, на кожну з яких претендувало майже 5 чоловік.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-червня 2010 року отримали роботу 397 осіб, з них жінок – 141, молодь у віці до 35 років – 138 осіб.  Місця робітників зайняли – 166 осіб, посади службовців – 44,  без вимог до спеціальності працевлаштовано –  187 осіб. 25 незайнятих трудовою діяльністю громадян працевлаштовані з наданням дотаціїї роботодавцю,  13 громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці  працевлаштовані на заброньовані робочі місця.

Надзвичайно важливе значення для підвищення економічної активності і забезпечення належної якості робочої сили має освіта і отримання такого рівня кваліфікації, який диктуватиме ринок праці. Для служби зайнятості стратегічними завданнями сьогодні є профорієнтація, професійне навчання, перенавчання і підвищення кваліфікації безробітних громадян. Ми активізували роботу по мотивації громадян до зайнятості, пропагували легальну зайнятість через проведення семінарів, ярмарок вакансій, ярмарок професій і інших масових заходів. Отже, протягом січня-червня 2010 року профорієнтаційними послугами було охоплено понад 1,5 тис. осіб, професійне навчання пройшли 103 безробітних громадян, 101 з них – працевлаштовані під конкретне замовлення роботодавця, 1 особа – відкрила власну справу.

До участі у оплачуваних громадських роботах було залучено 195 безробітних. Пріорітетними були роботи по упорядкуванню меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховання захисників Вітчизни, утримання в належному стані цвинтарів, а також  благоустрою територій населених пунктів та зон відпочинку.

Станом на 01 липня 2010 року на обліку у районному центрі зайнятості перебувало 399 безробітних громадян, що у 2,3 рази менше ніж на цю дату минулого року.

Автор: директор Менського районного центру зайнятості Тамара Кот.

Коментарі закриті.