За час весняно-літньої заборони на вилов риби Чернігівським рибоохоронним патрулем за 143 рейди було виявлено 220 порушень правил рибальства.

З них 44 порушення правил любительського лову, 147 грубих порушень з використанням заборонених знарядь лову та 10 порушень, пов’язаних з незаконним продажем риби на ринках. Збитки, нанесені рибному господарству України, оцінені в 75 575 грн.

Завдяки спільній роботі Чернігівського рибоохоронного патруля, громадських інспекторів, прикордонної служби, представників правоохоронних органів та екологів вдалося попередити численні правопорушення, виявити та зафіксувати факти порушення правил рибальства та притягнути порушників до відповідальності відповідно до закону.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства у літній період дозволяється рибалити на водоймах загального користування з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше 5 на рибалку та спінінгом. Норма вилову риби – 3 кг за добу, на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – 5 кг риби за добу.

Дозволяється підводне полювання гарпунними рушницями (без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства суворо забороняється лов із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань (сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості, тощо), а також способом багріння, спорудження гаток, запруд.

За вилов риби електровудкою, вибухівкою чи із застосуванням отруйних речовин передбачена кримінальна відповідальність з відшкодуванням всіх нанесених збитків державі.

Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства, не будьте байдужими, повідомляйте на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію 0-800-50-52-50 та на телефони гарячої лінії Чернігівського рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 937-557 (цілодобово).

Коментарі закриті.