Рятувальники нагадують про небезпеку льодуРятувальники Менщини занепокоєні тим фактом, що багато рибалок щодня виходять на кригу водойм і при цьому не завжди турбуються про особисту безпеку.

Як повідомив провідний інспектор райвідділу Управління ДСНС у Чернігівській області Дмитро Гречуха, рятувальники 12 січня провели рейд, під час якого роз’яснювали правила безпечної поведінки на льоду та попереджали про небезпеку перебування на водоймі у період відлиги.

Отож, усі мають знати, що не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги, треба навчитися визначати його ненадійність. Якщо товщина кірки льоду менше п’яти сантиметрів, то на нього краще не ступати. Якщо лід тріщить і має темний колір – з нього треба негайно йти.

Варто обходити врослі в лід корчаги й водорості. З недовірою ставитися до поверхні водойми, яка покрита товстим шаром снігу. Навіть натоптані стежки становлять небезпеку, тому що лід там може бути розхитаний попередніми людьми.

По крижаній поверхні можна хо­дити тільки при гарній видимості і не поодинці. У жодному разі не можна випускати на лід першим новачка, очолювати колону повинен досвідчений рибалка з палицею у руках. Кожні два кроки він ударяє палицею по льоду. Якщо він не пробивається – все добре, йти можна. Інші рибалки мають йти слідами провідника на відстані п’яти метрів один від одного.

З риболовлі потрібно повертатися засвітло, щоб до настання темряви добратися до берега.

Рятувальники ДСНС рекомендують усім жителям району: будьте дуже обережними на льоду! А враховуючи нестійкі погодні умови, зовсім відмовтеся від виходу на крижану поверхню. Батьки, пильнуйте за дітьми, не дозволяйте їм гратися на льоду, проводьте з ними профілактичні бесіди. Пам’ятайте: біду завжди легше попередити.

Коментарі закриті.