imagesКороста – це високо контагіозне паразитарне захворювання шкіри, яке характеризується сильним свербіжем, – інформує заступник начальника Чернігівського міжрайонного Управління ГУ ДСЕС у Чернігівській області Юлія Зеркаль.

Збудник – коростяний кліщ (Sarcoptes scabiei), ледь видимий неозброєним оком.

Цикл розвитку (від яйця до дорослої особини) становить 10-14 днів. Тривалість життя самки кліща близько 2 міс. Тільки вона бере участь у розвитку патологічного процесу при корості. Самець, запліднивши самку на поверхні шкіри людини, незабаром гине. Запліднена самка заривається в роговий шар епідермісу, де, повільно просуваючись паралельно поверхні шкіри, прокладає коростяні ходи та відкладає в них яйця. У подальшому з яких розвиваються личинки.

Джерелом зараження є хвора на коросту людина.

Основний шлях передачі – контактно-побутовий: при безпосередньому контакті з хворим (сон в одному ліжку, статеві контакти, рукостискання) або через речі, якими він користувався (постільна і натільна білизна, одяг, рушники, рукавички, іграшки, гроші тощо). Трапляються випадки інфікування в саунах, готелях, гуртожитках, поїздах, у транспорті, на пляжах.
Чинниками, які сприяють поширенню корости є «вуличне проживання», міграція населення (туризм, сезонні роботи, відрядження), тісний контакт у колективах (ДДЗ, школи, інтернати), нехтування правилами особистої гігієни, несвоєчасне звернення за медичною допомогою, нераціональне самолікування,тощо.


Уражаються переважно ділянки тіла з тонкою шкірою – міжпальцеві складки кистей рук, бічна поверхня долонь, згинальні поверхні променево-зап’ястних суглобів, ліктьові і підколінні згини, пахові складки, статеві органи, шия.
 
При корості чітко виражена сезонна динаміка захворюваності. Найбільша кількість випадків реєструється восени і взимку, що обумовлено різким збільшенням плодючості кліща.

Профілактичні заходи полягають в дотриманні правил особистої гігієни, ранньому виявленні хворих на коросту (періодичні профілактичні огляди в організованих колективах, обов’язкові огляди пацієнтів при кожному звернення за медичною допомогою, незалежно від фаху лікаря), своєчасному призначенні лікування хворим та огляді і профілактичному лікуванні осіб, що були в контакті.

У вогнищі проводять заключну та поточну дезінфекції (щоденне вологе прибирання підлоги та протирання меблів гарячим 1-2% мильно-содовим розчином; знезаражування постільної і натільної білизни, рушників тощо).

Будьте пильними та обачними! При появі перших ознак захворювання (свербіж, який посилюється вночі, коростяні ходи на шкірі, висипання) звертайтесь до лікаря-інфекціоніста або дерматовенеролога для діагностики корости та призначення ефективного лікування.

 

Коментарі закриті.