Важливим кроком назустріч платникам єдиного податку стали прийняті днями зміни щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відтепер підприємці-спрощенці, річний обсяг доходу яких не перевищує 1 мільйон гривень, можуть не застосовувати касові апарати. Відповідні новації передбачені Законом України від 1 липня 2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій». Цей Закон набере чинності з дня його опублікування.

Отже, відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) реєстратори розрахункових операцій не застосовуються фізичними особами-підприємцями –платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку

Коментарі закриті.