Відповідно до ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов`язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.

Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу.

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи.

20 січня 2015 року набув чинності Закон України №113-VIII «Про затвердження указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Так, з 20 січня 2015 оголошена перша хвиля мобілізації тривалістю 90 днів, з квітня – друга хвиля тривалістю 60 днів, а з червня – третя тривалістю також 60 днів по всій території України, за вийнятком АР Крим.

Посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов’язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, несуть відповідальність згідно із законом.

Зокрема ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу за порушення військовозобов’язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах України та професійно-технічних навчальних закладах.

Статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена і кримінальна відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією у вигляді позбавлення волі до п`яти років.

Прокуратурою Менського району скеровано до суду обвинувальний акт за ст. 336 Кримінального кодексу України.

Вадим КАРАСЬ, прокурор Менського району.

Коментарі закриті.