Учениця 10-Б класу районної гімназії Вікторія Антоненко, яка є членом Малої академії наук, досліджувала проблему йододефіциту у нашій області та на Менщині.

– Ця проблема є досить гострою для нашого регіону, – зауважує юна дослідниця, – оскільки наслідки йодного дефіциту найнебезпечніші саме для дітей. В умовах постійної нестачі йоду дитина втрачає 10 – 15 пунктів IQ (показник інтелекту).

Після досліджень спільно зі Всеукраїнським інститутом ендокринології та обміну речовин було встановлено, що дифузний зоб виявлено у 19 відсотків дітей району. Прикро констатувати, але рівень обізнаності нашого населення про користь йодованої солі зовсім невисокий. Тим часом її вживання – найбільш доступний спосіб уникнути проблем.

Втрати, які дитина зазнає при умовах йододефіциту під час внутрішньоутробного розвитку, у подальшому житті відновити неможливо. У період від народження до трьох років дефіцит йоду є критичним для здоров’я, і в подальшому такі люди матимуть проблеми з роботою органів, працездатністю та інтелектом.

Коментарі закриті.