iamcleverІз кожних п’яти українців чотири потерпають від йододефіциту. Всього від нестачі йоду в організмі страждають 38 мільйонів людей у нашій країні.

Щороку в Україні народжується близько 417 тисяч дітей. Із них 341 тисяча – уже має вроджений йододефицит.

Як цьому запобігти? Перш за все звернути увагу на проблему нестачі йоду. А захиститися від неї дуже легко, впевнений лікар-ендокринолог, керівник проекту «Зеленого світу», що виконується за підтримки ЮНІСЕФ, під назвою “Допомога обласній адміністрації у ліквідації йододефіциту на Чернігівщині” Олег Осадців.

Він звернув увагу на досвід інших країн.

Зокрема, нещодавно забили на сполох в Австралії. Учені країні з’ясували, що австралійці потерпають від йододефіциту. Особливо це стосується жінок, які збираються завагітніти або уже виношують дитину. Вроджений йододефіцит знижує інтелект дитини і суттєво впливає на її здоров’я.

До учених негайно дослухалися керівники країни. З жовтня 2009 року всі виробники хліба й хлібобулочних виробів Австралії зобов’язані використовувати тільки йодовану сіль.

“Україні така оперативна реакція влади може тільки снитися”, – зазначив Олег Осадців.

Тим часом у нашій державі ситуація значно сумніша за австралійську. Від дефіциту йоду різного ступеню потерпають 38 мільйонів українців.

Щороку через нестачу йоду в організмі у країні народжується 50 тисяч дітей з порушенням розумового розвитку.

Держава нібито не проти, але…

У 2002 році була прийнята державна Програма профілактики йодного дефіциту серед населення.
Протягом трьох років, поки Програма діяла, ситуація поліпшилася. Люди стали вживати йодовану сіль або інші препарати йоду.

Але результат був тимчасовим. Програма завершилася, а нову Верховна Рада все ніяк не ухвалить.
“Тому потурбуватися про здоров’я своєї родини повинен кожен”, – підкреслив Олег Осадців.

Він додав, що для подолання йододефіциту не потрібні великі гроші. Достатньо вживати замість звичайної солі – йодовану. Це буде коштувати всього на 30 копійок дорожче за звичайну кам’яну сіль.

Йодована сіль не має протипоказань. Вона повністю задовольняє потребу організму у йоді.

Олег Осадців відзначив: найбільше йоду потрібно вагітним жінкам – 250 мікрограмів на добу – та під час годування груддю – 300 мікрограм. Немовлятам, дошкільнятам та дітям молодшого шкільного віку треба всього 100 мікрограмів йоду на добу, підліткам і дорослим – 150-200 мікрограмів.

Чернігівщина готова підтримати програму?

А тим часом місцева влада Чернігівщини не стоїть на місці.

“Зелений світ” отримав листа із Чернігівської обласної ради за підписом Голови постійної комісії В.О. Зуба. Він повідомив, що запропоновані нами заходи по проведенню в області «Місячника йодопрофілактики та профілактики захворювань щитоподібної залози» підтримані Управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОДА”, – розповів голова Чернігівського «Зеленого світу» відомий лікар Іван Осадців.

Водночас, йдеться у листі, прийняття «Регіональної цільової програми запобігання виникненню захворювань, спричинених йодною недостатністю на 2010 – 2013 роки», «на даний час неможливо, так як до стабілізації фінансової ситуації в країні тимчасово припиняється підготовка проектів нових цільових програм або внесення змін до діючих цільових програм, що потребують додаткового фінансування із бюджету».

Програму запропонувала організація “Зелений світ”. Вона підготовлена під керівництвом професора Віктора Кравченка із Київського НДІ Ендокринології та обміну речовин.

Очевидно, додав Іван Осадців, у листі малося на увазі, що прийняття Верховною Радою бюджету країни 27 квітня дасть «зелене світло» і Програма на Чернігівщині буде прийнята після ухвалення обласного бюджету.

Прес-служба міської екологічної асоціації “Зелений світ”.

Коментарі закриті.