Якщо у вас вже є закордонний паспорт, пропонуємо згадати, як ви його оформлювали, точніше, скільки він коштував. Скоріше за все, ця сума буде близько 600 грн.

– А чи знають чернігівці, що деякі суми, які в паспортному столі пропонують нам до сплати, є не обов’язковими? Так, відповідно до чинних нормативно-правових актів вартість оформлення закордонного паспорту до 1 січня 2012 року коштувала 330,28 грн, а вже після нового року збільшилась до 407,15 грн., але аж ніяк не 600 грн. Також є зараз прецеденти, коли люди через суд доводять своє право отримати паспорт навіть за 170 грн,- розповідає Ігор Андрійченко, голова Демократичного Альянсу в Чернігівській області.

Але є і додаткові (необов’язкові) послуги при отриманні паспорту, і тільки нам вирішувати – будемо ми за них сплачувати чи ні.

Більшість необов’язкових платежів йдуть на розрахунковий рахунок ДП «Документ», яке надає лише консультаційні послуги по оформленню паспорту.

Якщо Ви бажаєте оформити закордонний паспорт терміново, протягом 10 днів, то потрібно заплатити лише 664,30 грн. При терміновому оформленні вартість державного мита та адміністративних послуг збільшується в 2 рази, а вартість бланку залишається на тому ж рівні. Всі інші платежі є необов’язковими.

Є ще один варіант спробувати отримати закордонний паспорт за 170 грн., сплативши лише розмір державного мита. Наказ МВС №1603 (пункт 4, абзац 5) чітко вказує, що «за окремими письмовими зверненнями юридичні і фізичні особи можуть отримати платні послуги», які надаються відділами громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО). Тобто, виходячи з даного наказу, платіж 87,15 грн. не є обов’язковим. Це фактично підтвердила представник управління ГІРФО в Чернігівській області.

Бланк закордонного паспорту, який виготовляється, насправді є власністю держави. Тому платити 150 грн. за виготовлення державної власності, як мінімум нелогічно.

Зараз можливість отримання закордонного паспорту за 170 грн. доводиться в судах декількох областей України. Розраховуємо, що результатами цих судових розглядів стане можливість для всіх українців отримувати закордонні паспорти, по незрівнянно нижчим цінам ніж зараз.

Отже існує три варіанти оформлення свого першого нетермінового закордонного паспорту:

Усі ці питання обговорювались на круглому столі “Скільки насправді має коштувати отримання закордонного паспорту?» ініційованому Демократичним Альянсом. В обговоренні взяли участь представники УГІРФО УМВС в Чернігівській області та ДП «Документ». При чому тема так зацікавила представників ДП «Документ», що на засідання круглого столу з столиці приїхав заступник генерального директора підприємства Віктор Маховиков.

Під час обговорення, на думку організаторів, були озвучені дві головні проблеми при отриманні паспортів:

– Не зрозуміле висвітлення обов’язкових та необов’язкових послуг на інформаційних стендах в приміщеннях ВГІРФО;

– Недобросовісність деяких працівників ДП «Документ» та ВГІРФО, що інколи недоговорюють і фактично нав’язують платні необов’язкові послуги громадянам.

З метою вирішення піднятих проблем командою Демократичного Альянсу було напрацьовано та на круглому столі передано відповідним представникам такі пропозиції:

1. Чітке озвучення працівником, що надає консультацію, переліку і вартості обов’язкових і не обов’язкових платежів;

2. Працівник, що здійснює консультацію по отриманню закордонного паспорту, має не вводити в оману громадян в питанні терміну отримання довідки про несудимість. Не сплата додаткових послуг не може збільшувати термін отримання паспорту (п.8 додатку 2-1 ПКМУ №231 від 31.03.1995);

3. Наявність інформаційних стендів з чітким переліком і вартістю обов’язкових і не обов’язкових платежів при оформленні закордонного паспорту. Стенди мають бути розміщені в усіх місцях надання відповідних послуг (міські, районні ВГІРФО і т.д.);

4. На інформаційному стенді ДП «Документ» крупними літерами має бути повідомлено, що їх послуги є необов’язковими.

З піднятими проблемами погодились представники ДП «Документ» та обіцяли виправити ситуацію як з некоректною роботою своїх працівників, так і з наповненням інформаційних стендів в 21-денний строк. Як зміниться ситуація з оформленням закордонних паспортів в Чернігівській області, покажуть наступні рейди Демократичного Альянсу.

Якщо у вас виникли проблеми або питання щодо оформлення закордонного паспорту, звертайтесь до за допомогою:

Електронна пошта: cn@dem-alliance.org

Тел.: 92-04-92, (093)118-44-38

www.dem-alliance.org
http://www.facebook.com/chernigiv.demalliance
www.vk.com/id91877109

Коментарі закриті.