Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності  визначене статтею  19 Закону України від 23.09.1999 № 1105   «Про загальнообов’язкове  державне соціальне страхування» (далі – Закон) мають  застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до статей  25, 26  Закону допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами,  та надається в  розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на  допомогу по вагітності та пологах – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах здійснюється із застосуванням пункту 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. N 439).

Додаткову інформацію можна отримати у Менській міжрайонній  виконавчій дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за телефонами: м. Мена 2-14-08, смт Сосниця – 2-76-32.

 

Менська   міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

9 коментарів

 1. 4spravedlyvist сказав:

  Все так, але цього недостатньо, щоб купити дитині НОВІ кроватку, каляску, шезлонг, одяг, іграшки, памперси і т.д. Достатньо лише на б/у і секонд хенд.

  • Adolph сказав:

   Та не прибідняйся: у тебе то грошей якраз на все і хватить.

  • "Наше слово" сказав:

   Adolph, прохання до Вас – спілкуйтесь без образ інших учасників та використовуйте коментування на сайті за призначенням, тобто коментуйте або обговорюйте саме викладену статтю. Сподіваємося на Ваше розуміння і попереджувати більше не будемо.

 2. Adolph сказав:

  Взагалі то “Наше слово” – це газета. А я з газетами не розмовляю, і враховувати побажання можу тільки від особи, яка цю газету представляє, наприклад редактора. Втім, побажання газети “Наше слово” будемо намагатися враховувати, наскільки це можливо.

  • 4spravedlyvist сказав:

   Якраз у мене та ситуація, яку я описала. Ви не можете стверджувати того, чого не знаєте. До того ж, Адольфе, на Ти спілкуйтеся зі своїми друзями.

 3. Valentina Olifirenko сказав:

  Якщо у кого виникає бажання поспілкуватися про хороше і не дуже…, про цікаве і не дуже, а можливо є питання, які слід обговорити на засіданні громадської ради, звертайтеся щодня особисто (крім суботи та неділі) з 08-00 до 17-00, або телефонуйте: 2-13-70

  • Adolph сказав:

   Питання у мене є: коли нарешті будуть проводитись скорочення по РДА?

 4. Павлік Морозов сказав:

  А що та громадська рада вирішує? Громадська рада – це шоу для тих, хто й досі намагається вірити у те, що народ і громада щось вирішують і на щось впливають, показуха.

 5. Adolph сказав:

  Громадська рада – це як “Лайф Ньюз”: подивився – і знаєш, що завтра робитимуть бойовики на Донбасі. Так само і громадська рада: спочатку в РДА усе вирішать, а потім ніби то питання обговорюють, а від обговорення ж уже нічого не залежить, бо і так усе вирішено. А що ця громадська рада зробила за час свого існування? Щось не пам’ятаю нічого такого. Одні балачки і Трегубенко з камерою, і беззмісовний балагур.