Гербіцид, яким у Менському районі Чернігівщини із літака обробляли кукурудзяне поле, знищив майже 400 га посівів озимої пшениці сусіднього господарства і городи мешканців села Волосківці.

Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомив директор постраждалого СТОВ “Олстас-льон” Станіслав Котенко.

“Авіахімроботи проводилися без погодження із санстанцією і попередження місцевого населення та сусідніх господарств. У результаті постраждало моє поле, фермерські посіви і городи місцевого населення”, – сказав Котенко.

За його словами, оброблюване з літака кукурудзяне поле ТОВ “Праця Стольне” від пшеничного відділяє не більше 30 метрів. А хмара гербіциду, що використовувався, може летіти на 3-4 км. Зрозуміло, що в цій ситуації дозволу на обробіток кукурудзи ніхто б не дав. Збитки, завдані постраждалому господарству, обчислюються мільйонами гривень.

Майже 400-гектарне поле озимої пшениці СТОВ “Олстас-льон” пожовкло. Постраждале товариство звернулося до природоохоронної прокуратури, облдержадміністрації, обласної СЕС, Державної інспекції захисту рослин Чернігівської області, інших структури. На місці події днями працювала районна комісія, проте її висновків наразі немає.

У понеділок на поле виїжджали науковці з Чернігова та Києва, представники управління агропромислового розвитку Чернігівської ОДА. Вони пересвідчилися в масштабах завданої шкоди і теж готуватимуть свій висновок.

За словами Котенка, представники ТОВ “Праця Стольне” (належить одному з київських банків), своєї провини не визнають. Пілот, який обробляв поля, пояснює наслідки своєї роботи летючістю гербіциду, про яку всі знають.

Коментарі закриті.