На Десні повільно продовжує підніматися водаЗа даними багаторічних спостережень, у Чернігівській області підтоплень можуть зазнавати до 50 сільських населених пунктів.

У тому числі на території Бахмацького, Борзнянського, Козелецького, Коропського, Куликівського, Менського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Сосницького, Чернігівського районів, а також понижені місця у Чернігові: річковий порт, споруди міської каналізації в районі “Мар’їної діброви”, повідомляє “Час Чернігівський”.

Загальна площа підтоплених земель може складати до 150 кілометрів квадратних.

Найінтенсивніше процеси підтоплення відбуваються на територіях, що прилягають до заплав річок, ділянок у зонах впливу водосховищ та каналів, а також на територіях з природними пониженнями рельєфу.

У період повені, коли спостерігається найбільше піднімання рівнів води на річках області. Воно може досягти 3-4 метрів, у пониззях Дніпра – від 5 до 8 метрів.

Наслідком затоплення і підтоплення земель є заболочення ґрунтів, змив гумусового шару замулення річок та водойм, зниження їх дренажних властивостей, погіршення якості води в річках та водоймах, збільшення концентрації пестицидів, а також забруднення підземних вод.

В останні роки значна частина заплавних низинних територій річки Десна, які належать до зон можливого затоплення, забудована міськими і сільськими поселеннями, дачними будівлями, інженерними спорудами і комунікаціями.

На забудованих та освоюваних територіях не здійснюються заходи щодо запобігання розвитку процесів підтоплення. Інженерних споруд та захисних дамб для ефективного запобігання затоплення територій внаслідок повеней на річці Десна в межах області майже немає.

Вже цієї зими через велику кількість опадів та їх танення повідомлялось про часткове підтпоплення у Городнянському районі. Тут вода перелила (на 10-20 сантиметрів) дорогу між селами Великий Дирчин та Малий Дирчин. А у Радулі, що у Ріпкинському районі, кількасантиметровий шар води перелив кілька вулиць.

Коментарі закриті.