LafferЗасідання створеної Менською міськрадою робочої групи по вивченню питання місцевих податків і зборів відбулося 25 січня.

Якби в даному випадку записував хід засідання і потім його виклав в інтернет, то, окрім протиріч, користувачі сайту “Нашого слова” нічого б не побачили. Ні, наступне засідання планую записати і оприлюднити, а поки що загальні міркування щодо самих принципів оподаткування.

Історичний відступ

Підходи до оподаткування можуть бути різними. Для прикладу розповім одну стару історію. Якось чекав я в коридорі колишнього побуткомбінату. Чекав довго. За дверима ветеранської кімнати було чути розмову. А тоді ветеранська організація діяла в режимі якогось підпільного райкому комуністичної партії, оскільки приміщення райкому в них відібрали і віддали під бібліотеки та інші установи.

Дай, думаю, зайду, подискутую. Заходжу, питаю в Дмитра Панасовича Калібаби та Миколи Савича Хижняка про те, чим вони займаються. Та от, чую у відповідь, сидимо, думаємо як допомогти пенсіонерам вижити. А з пенсіями тоді було дуже погано, платили мало і з великими затримками. Не питання, кажу, я запросто допоможу вашій біді. Ви, кажу, почніть підтримувати підприємців, вони розвинуть свою діяльність, почнуть отримувати великі доходи, платитимуть з них податки, а останні, в свою чергу, через пенсійний фонд зроблять життя ваших пенсіонерів щасливим.

Мовчать. Може, не зрозуміли? Вдруге пояснюю. Мовчать. Втретє повторюю. Знову мовчать. Після четвертого разу відповіли. Ось тут вже я не знайшовся що сказати, просто попрощався й пішов шокований. А сказали вони мені наступне: “Так то воно так, Сергію Миколайовичу, але як жити, бачачи, що в одних з рота пре, а в інших на хліб не вистачає”?

Ось так мій прагматизм наштовхнувся на ірраціональну комуністичну сутність. На словах була турбота про пенсіонерів, а на ділі дбали про основу комуністичної ідеології – зрівнялівку по найнижчому рівню.

Якщо танцювати від потреб

Починаючи з 1917 року, в нас танцюють від потреб. Коли захотіли, нічого не роблячи, мати все, то вбили царя з капіталістами і панів з куркулями та й зажили, як хотіли. Щоправда, недовго. Досить швидко почала з’ясуватися вкрай неприємна обставина: щоб багатство було, його хтось розумний і працьовитий має створювати.

Але ж тих, хто організовував виробництво, вже знищили! Довелося спочатку до НЕПу вдаватися, а потім запроваджувати рабську працю в гулагах і колгоспах. Ще трохи протягнули, але з часом той устрій згнив і розвалився. На його місці мало б виникнути щось інше, раціональне, розумне, відповідне сучасному світовому культурному рівню. Але культура суспільства це не те, що можна запозичити так само швидко, як навчитися використовувати західні товари широкого вжитку.

Ми ще тільки таблички з одіозними назвами почали знімати та прибирати статуї ідолів. Ми все ще вождів собі обираємо, а не норми суспільних взаємовідношень. Ми все ще тяжіємо до споживання, а не творення, ми все ще не почали лікувати свою свідомість від радянського примітивізму.

Ради, бюджет і податки

Кандидати в депутати обіцяють виборцям зробити і те, і інше, і ще багато чого. Ось їх обрали, за рахунок чого робити все обіцяне? Якщо за свій власний, то навіщо тоді було йти в депутати? Значить, за рахунок бюджету. А як його наповнити? Зрозуміло, шляхом збільшення податкових надходжень.

До цього моменту все однаково і для пострадянського мислення, і для сучасного цивілізованого. А далі шляхи розходяться. Логіка пострадянських посадовців примітивна, як вся радянська влада – необхідно збільшувати оподаткування!

На жаль, ці пострадянські посадовці ніколи не задаються питанням про наслідки своїх дій. Чому? Мабуть, тому, що для аналізу віддалених наслідків потрібно мати досить розвинуту розумову діяльність, котру за радянських часів люто нищили. От і маємо ситуацію, коли робиться все “правильно”, а наслідки маємо просто жахливі.

Добре, а як думають та діють люди розумні?

Крива Лаффера

LafferОсь що про неї каже Вікіпедія:

Крива́ Ла́ффера — крива, яка характеризує залежність державних доходів від середнього рівня податкових ставок у країні. Крива показує наявність оптимального рівня оподаткування, за якого державні доходи досягають свого максимуму.

«Крива» названа іменем американського економіста 80-х років Артура Лаффера.

За часів президента Рональда Рейгана ця діаграма допомогла суттєво послабити податковий прес у США, і, таким чином, економічними стимулами піднести промислове виробництво.

Отже, існує відсоток оподаткування доходу, при якому надходження до бюджету (Tmax) максимальні в довгостроковому вимірі.

Якщо оподаткування більше даного відсотку, то стимулювання творчих і виробничих зусиль зменшується і, відповідно, надходження до бюджету падають. До речі, 100% оподаткування доходів є чистим комунізмом. І саме через те, що надходження в такому випадку нульові, комунізм неможливий.

А якщо податки нижчі від тих, котрі забезпечують максимальне надходження до бюджету? Тоді виробництво розвивається шаленими темпами. Щоправда, зменшується соціальна захищеність і зростає соціальна нерівність. Але при цьому ВВП зростає шаленими темпами, такі періоди прийнято називати періодами економічного буму.

Отже, що буде, якщо знизити податки і певний час перетерпіти соціальну нерівність та низьку захищеність? Виникне економічний бум, виробництво почне розвиватися дуже швидко. Відповідно, через деякий час можна буде оподаткування збільшити до рівня, котрий в довготривалому вимірі забезпечуватиме максимальні надходження до бюджету. Знову ж таки, до речі, нульове оподаткування за своєю суттю є чистим, диким капіталізмом.

Висновок аналізу кривої Лаффера

Для суспільства є однаково тяжким як занижене в порівнянні з оптимальним оподаткування, так і завищене. Різниця між ними полягає в тому, що занижене інтенсивно розвиває базу оподаткування, а завищене її знищує.

Наше сьогодення

Яке оподаткування в нас сьогодні? Безпосередньо аналізувати сумарні відсотки досить складно. А от результат дуже просто. Давайте просто поставимо собі питання: що в нас сьогодні – економічний бум чи навпаки затяжна економічна криза? Звісно ж, що друге.

То що нам потрібно робити – зменшувати податки чи збільшувати?

Висновок автора однозначний – зменшувати. І не тільки фінансове оподаткування зменшувати, а й оподаткування шляхом адміністративної дурості, різноманітних корупційних поборів тощо.

Втім, вище викладене бачення простого виборця. Цікаво було б познайомитися з аналізом ситуації від професіоналів, голови райдержадміністрації, голови райради, начальника податкової інспекції, відділу економіки інших.

28 січня о 16 годині в залі засідань міської ради наступне засідання робочої групи. Планую вести відеозапис. В зв’язку з цим моє прохання до голови міськради Геннадія Примакова. Шановний Геннадію Анатолійовичу, замініть старезні та перегорілі лампи в залі засідань на якісні, щоб в темний час доби там можна було увімкнути світло не менш яскраве, ніж забезпечує вуличне освітлення навпроти вашої садиби.

Хід обговорення

Отриманий вчора непідписаний лист членам робочої групи на бланку Менської міськради містить наступні пропозиції:

Пропонується встановити слідуючі ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2016 рік:

   – ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням міської ради в розмірі 1 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування, крім випадків передбачених пунктом 5.4 Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

     – ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, крім випадків передбачених пунктом 5.4 Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлюється:

1) для будівель готельних- готелі, мотелі, кемпінги, туристичні бази, гірські притулки становить 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої   законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

2) для будівель – пансіонати, табори для відпочинку, будинки відпочинку, санаторії становить 0,5 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої   законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

3) для будівель – ресторанів та барів становить 2 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої   законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

4) для будівель офісних – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей становить 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

5) для будівель торговельних – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування становить 2 відсотки мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

6) для гаражів – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки, крім випадків передбачених пунктом 5.4. Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,, становить 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

7) для будівель для публічних виступів (казино, ігорні будинки) становить 3 відсотки мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

7)для інших будівель, становить 3 відсотки мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

Просимо розглянути та при наявності інших пропозицій щодо ставок податку подати їх до 28 січня 2016 року до міської ради на засідання робочої групи.

 

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;The latest: Estranged wife Stephanie March is blasting the celebrity chef for reaping the winnings (and later sale) of a racehorse that he gifted her for their fourth anniversary back in 2009, Page Six reportsAnd my uncle Reggie, who also played football at Georgia, he taught me a lot.chaussures louboutin Pas Cher
; Trey Moskal, Boerne Champion, jr.mcm backpack

Outlook: The Lakers expect Randle to fully recover in time for summer league play in July.mulberry bags uk

something that we been definitely been working on, said Oilers winger Jordan Eberle.hogan outlet
201139891

Page Visits: 91

General Features Property Type:Residential Land Land Size:489 m (approx)

Prepared by Local Sales

Address Price Beds

Sale Type Sale Date Portsmouth Cct $273,000 Normal Sale 22/04/15 Portsmouth Cct $273,000 Normal Sale 22/04/15 Marine Wy $258,000 Normal Sale 22/04/15 8 Munro Pl $283,250 4 Normal Sale 22/04/15 Portsmouth Cct $273,000 Normal Sale 22/04/15 6 Tango Cl $379,000 Normal Sale 22/04/15 2 Wales Av $315,250 Normal Sale 22/04/15 12 Neptune St $277,250 Normal Sale 22/04/15 18 Neptune St $271,500 Normal Sale 22/04/15 10 Munro Pl $283,250 4 Normal Sale 22/04/15 $9.mulberry outlet uk

2 коментарі