Розалію Корбач земляки відзначили почесним званнямДля завідувача березнянського дитсадка «Берізка» Розалії Корбач робота – її другий дім. А колектив і численні вихованці – родина, радощами і печалями якої майже сорок три роки живе вона, полька за національністю, уродженка Житомирщини.

Березна стала рідною

За направленням Рівненського педінституту Розалія Олексіївна приїхала в Березну влітку 1970-го молоденькою вихователькою дитсадка. А вже через кілька місяців березнянці довірили їй керівництво цим закладом.

Хоч як важко було, встигала скрізь, бачила і намагалась вирішити всі дитсадівські проблеми. Починала в одному невеликому приміщенні, згодом, уже при ній, збудували сучасні корпуси закладу.

А найголовніше – вивчала своїх вихованців. Вона не просто знала їх по іменах, а намагалась зрозуміти, чим живе сім’я, які цінності сповідують батьки.

Увесь цей досвід згодом не раз прислужився їй і в депутатській діяльності – неодноразово обиралась і в районну, і в селищну ради. Йшли до неї і з громадськими, і з власними проблемами. Разом з іншими депутатами відстоювала інтереси Березни і в Мені, і в Чернігові, мирила подружжя, опікувалась неблагополучними сім’ями, немічними стариками.

Виховують казкотерапією

Діти росли і йшли у світ далі, а натомість приходили їхні молодші братики і сестрички, синочки і донечки, згодом – онуки. Тобто, росли цілі покоління березнянців, до долі яких була причетна Розалія Корбач. Якщо порахувати за всі роки роботи, то більше половини жителів селища – «її діти».

На початок нинішнього року в «Берізці» було понад 170 вихованців. Це один з найбільших у районі дитсадків, і один з найкращих. За роки свого керівництва Розалія Корбач зуміла згуртувати колектив однодумців. Тут впроваджується інноваційна технологія «Казкотерапія». У 2012 році березнянці стали лауреатами обласного конкурсу «Інновації в дошкільній освіті». А ще створені чудова народознавча кімната, кімната казок, а в групах – казкові куточки.

Але найголовніше – кожен день у «Берізці» насичений корисними, повчальними та оздоровчими заходами. Згодьтеся – в умовах постійного дефіциту коштів зробити все це не просто.

Керівник березнянського дитсадка давно зрозуміла: чекати, поки тобі щось перепаде з бюджету – прямий шлях до краху. Тому для вирішення матеріальних проблем дитсадка залучає всіх, кого може – селищну раду, політичні партії, народних депутатів.

Активна співпраця з батьками – це також риса керівного почерку Розалії Олексіївни. Один з прикладів – чудові дитячі майданчики, укомплектовані силами і коштами батьків.

Почесний житель

…Свій перший день у Березні Розалія пам’ятає і досі. Йшов дощ і змивав непрохані сльози, що зрадливо виказували її хвилювання. Чернігівщина була для неї далиною, страшенно хотілося повернутися додому. Тоді вона навіть не могла й подумати, що цей куточок землі подарує їй судженого і стане її долею.

Але про те, що чекає людину в майбутньому, знає один Бог: католичка за віросповіданням, донька польки і росіянина, вона назавжди душею приросла до Березни, впустила в серце наші мелодійні пісні, всі свої сили віддавала і віддає нашим людям.

За 43 роки свого керівного педагогічного стажу вона заробила трохи більше 1120 гривень пенсії. Стверджує, що матеріально найважче жилося тоді, коли син і донька навчалися, а зарплату затримували на дев’ять місяців.

Нині син живе і працює в Чернігові, донька – на батьківщині матері. Чоловіка поховала кілька років тому. На традиційне запитання про те, чого б їй хотілося в майбутньому, відповідає з болем:

– Уваги і поваги до дитсадків і їх працівників від держави. Від людей ми їх маємо. Бо саме в дитсадку починає формуватися майбутній громадянин, а значить – і майбутнє країни. Я все життя хотіла, щоб мої діти жили в Україні, так їх виховувала, а зараз сумніваюсь: що чекає тут на моїх онуків?

На черговій сесії селищної ради 11 липня за поданням трудового колективу дитсадка «Берізка» Розалії Олексіївні Корбач присвоєно звання Почесного жителя селища. Це – найвища оцінка березнянцями всього, що зробила Розалія Олексіївна для селища. До неї таких почестей удостоїлися лише четверо осіб.

Коментарі закриті.