Служба безпеки України викрила чергову провокаційну акцію російських спецслужб, спрямовану на звинувачення українців у шпигунстві або їх вербуванні.

У лютому минулого року 23-річний мешканець одного з прикордонних сіл Щорського району Чернігівської області був затриманий російським прикордонним нарядом за нелегальний перетин державного кордону. До Росії хлопець потрапив на запрошення свого приятеля, який виявився негласним співробітником ФСБ. Українця помістили до слідчого ізолятора і запропонували негласне співробітництво зі спецслужбою, погрожуючи, у разі відмови, реальним строком покарання, повідомив прес-центр СБ України.

Представник ФСБ вимагав від хлопця збирати та повідомляти інформацію про чисельність українських прикордонників, місця і режим несення ними служби, наявність на кордоні додаткових укріплень, рівня готовності захисного рову тощо.

Після проведення декількох зустрічей, не отримавши необхідної інформації, куратори з ФСБ вирішили використати його для підготовки фейкового відеосюжету про “викриття” агента СБУ з провокаційною метою. Після виходу сюжету на російському телебаченні українця відпустили додому.

Співробітники Управління СБ України в Чернігівській області в результаті оперативних заходів не тільки спростували неправдиві твердження російської сторони, а й затримали справжнього агента ФСБ, громадянина Росії, який спровокував хлопця до нелегального перетину кордону.

Невідкладні оперативно-слідчі дії тривають.

Служба безпеки України наголошує на непоодиноких випадках провокацій з боку російських спецслужб проти українських громадян, які перебувають на території Росії, і закликає до пильності та обережності під час перебування в РФ.

Коментарі закриті.