зустрічУ вівторок,   25 лютого, відбулася зустріч голови обласної ради Миколи Звєрєва з представниками чернігівських роботодавців.

Сторони обговорили останні події в Україні та регіоні, а також шляхи взаємодії представницької влади і бізнесу в питаннях розв’язання економічної кризи.

За словами Миколи Звєрєва, економіка області переживає нелегкі часи. Скарбниця порожня, кошти до бюджету практично не надходять, місцевий бізнес з недовірою ставиться до ініціатив нової влади, побоюючись, що вона, у своєму ставленні до підприємництва, мало чим буде відрізнятися від своїх попередників. – Настав час глибоких перетворень,  інших варіантів подолання кризи я просто не бачу,  – резюмував керівник.

У свою чергу,  як наголосив один із учасників зустрічі підприємець Сергій Берестовий, роботодавці готові підставити своє плече реформаторським устремлінням влади: «Але якщо ця влада тільки спробує звернути з цього, обраного Майданом шляху, то пробачення їй від людей вже ніколи не буде». За словами бізнесмена, корупція охопила всю вертикаль державної влади. Тому без радикальних і невідкладних дій по демонтажу всієї системи хабарництва і поборів, навести порядок в економіці буде просто-таки неможливо.  Роботодавці всерйоз побоюються, що очікувані зміни ризикують не настати, бо «на зміну старим негідникам, до влади можуть прийти нові».

Одним із дієвих інструментів боротьби з корупцією, який вже зараз готові запропонувати чернігівські роботодавці, повинна стати люстрація у фіскальних, контролюючих та правоохоронних органах. Також при призначенні на керівні посади в органи влади має враховуватися думка членів громади.

Користуючись нагодою, учасники зустрічі поінформували голову обласної ради, що найближчим часом у Чернігові відбудеться обласний з’їзд роботодавців, який прийме низку важливих пропозицій щодо поліпшення економічного середовища в регіоні.

Голова обласної ради підтримав підприємців в їх устремлінні активно долучитися до процесу реформ. Він також запевнив, що готовий до конструктивного діалогу і  пропозицій від усіх сторін, зацікавлених у пошуку виходу з кризи. Вирішено зустрічі, подібні до сьогоднішньої, проводити регулярно.

Відділ інформаційного забезпечення  та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Коментарі закриті.