Про це, зокрема, йшла мова на розширеному засіданні колегії Менської райдержадміністрації. Учасники також обговорили найбільш нагальні земельні проблеми.

Хто на город, хто до столиці

Директор районного центру зайнятості Тамара Кот поінформувала, що останнім часом спостерігаються тенденції до скорочення робочих місць та погіршення якісних характеристик робочої сили. Це пов’язано з уповільненням темпів економічного зростання.

За словами Тамари Василівни, кількість вакансій не збільшується. Протягом дев’яти місяців нинішнього року від 149 роботодавців надійшло 708 вакансій, що складає 73,6% до відповідного показника минулого року.

На обліку у районному центрі зайнятості перебувало 1494 незайнятих громадян, що на 7,4% більше, ніж торік. За сприяння служби зайнятості протягом дев’яти місяців знайшли роботу 450 безробітних, це майже на чверть менше минулорічного показника.

Голови Бірківської територіальної громади Катерина Фесюн та Локнистенської Володимир Кручко розповіли про ситуацію з працевлаштуванням на їхніх територіях. Бірківчани традиційно не поспішають ставати на облік у центрі зайнятості, багато хто, маючи сільгосптехніку та інвентар, працюють в особистих селянських господарствах. Локнистенців виручає географічне положення: до 25 відсотків жителів влаштовуються на роботу у Чернігові та Києві, 40 – 45 відсотків вирощують картоплю, городину, реалізують молочні продукти в обласному центрі.

Голова райдержадміністрації Олександр Мисник закликав очільників громад вести з населенням роз’яснювальну роботу стосовно співпраці з орендарями. Адже, спокусившись на обіцяний високий відсоток орендної плати, селяни нерідко лишаються і без роботи, і без грошей.

Укладаються нові договори

Начальник відділу Державного земельного агентства Владислав Кочубей поінформував про використання земельного фонду району.

За його словами, земельний фонд станом на 1 листопада складає 137 тисяч 650 гектарів. Площа земель сільгосппризначення – 109 тисяч 213 гектарів (80% від загальної площі земель району).

На Менщині функціонують 50 сільгосппідприємств, що мають 44 тисячі 457 гектарів. З початку року площа закріплених земель, які орендують сільгосппідприємства, збільшилась на 2378 гектарів.

У районі також функціонує 63 фермерські господарства, площа земель, закріплених за ними, становить 6548 гектарів.

Особисті селянські господарства ведуть 19027 жителів району. У їхній власності та користуванні перебуває 11534 гектари. Також у власності і користуванні громадян знаходиться 874 гектари, які були надані для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд. Жителям району виділено 9500 гектарів для садівництва та 380 гектарів ріллі – для городництва. Під сінокосами і випасами для худоби перебуває 7552 гектари.

Товарне сільгоспвиробництво на своїх земельних паях загальною площею 1979 гектарів одноосібно ведуть 599 жителів району.

Землю потрібно оформити

Жваве обговорення викликало питання про оформлення громадських пасовищ і отримання сільськими радами правовстановлюючих документів на сінокоси та випаси. На даний час це землі державної власності сільгосппризначення.

За словами Владислава Кочубея, відповідно до статті 122 Земельного кодексу цими землями розпоряджаються територіальні органи земельних ресурсів. У даному випадку – Головне управління Держземагентства у Чернігівській області.

Щоб уникнути вилучення таких земельних ділянок, місцевим радам потрібно звернутися з клопотанням до Держземагентства про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу земель у постійне користування.

Реєстрація земель за сільськими радами у Національній базі державного земельного кадастру унеможливить їх вилучення без погодження з територіальними громадами. Така робота проведена Блистівською та Лісківською сільськими радами, розпочаті роботи і у Березні.

– Земля має бути належним чином оформлена, – зауважив Олександр Мисник. – Громадські пасовища потрібно передати у постійне користування.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Should I eat this paleo diet

“I think a lot more schools are utilizing it these days,” Huffman said of grayshirting players.prada purse
From that date, application materials and guidance on how your organization can participate will be available to download from this site.scarpe gucci uomo

The NBA draftee has flown home to meet his new baby, Jordan Jr, who was born in the United States on Monday arriving almost two weeks early.mulberry bags uk
Louis and spend a day off yesterday with his family.cheap ray ban glasses
When McIlroy won back to back majors last year to establish himself as the game’s best player, the quest was to find a rival.prada purse
16, 2013, two boatmen cross the Yangon River to a jetty to carry passengers in Yangon, Myanmar.michael kors handbags outlet
boutique louboutin

Коментарі закриті.