Україна посідає 36-е місце в списку зі 124 країн за рівнем добробуту населення.

Про це свідчить результат глобального дослідження, здійсненого торік американським соціологічним інститутом Геллапа, передає Радіо “Свобода”.

За статистичними підрахунками, 16% населення України задоволені життям і відносять себе до категорії тих, хто “процвітає”.

У цьому сенсі Україна стоїть на рівні В’єтнаму, Туреччини й Румунії

Це ліпше, ніж Південна Африка, Узбекистан, Лівія, Португалія, Киргизстан, Туніс і Угорщина – там по 14% задоволених.

Однак населення України бідніше від населення Хорватії, Росії та Еквадору, де по 24% “процвітаючих”. Ці три країни очолюють список 67 країн, які входять до умовної категорії “пересічно важкого” життя.

Справжні злидні превалюють там, де “процвітає” не більше за 12% населення. До цієї умовної категорії “животіння” соціологи відносять 38 країн. Зокрема, це Ємен, Китай, Афганістан, Вірменія та Єгипт: там по 12% задоволених життям. Трохи нижче – Грузія, Азербайджан і Македонія з 10%-ми “процвітаючих”.

У категорії “тих, хто животіє” – Таджикистан, Камбоджа, Камерун, Судан, Зімбабве, Уганда і Чад – із 1% задоволених життям. Причому найближчими роками опитувані не сподіваються на поліпшення долі.

“Процвітаючим” своє життя вважає населення лише 19 країн світу зі 124 досліджених. У них благополучними себе вважають більшість громадян.

У Данії таких “процвітаючих” – 72%, далі йдуть Швеція, Канада, Австралія – 65%, Фінляндія – 64%, Ізраїль – 63%, Сполучені Штати – 59%.

Інститут Геллапа складав таблицю .”процвітання” за принципом соціологічної драбини з 10 щаблями. Запитували: на якому щаблі ви себе бачите? Якщо нагорі (від 7-го щабля й вище) – це “процвітання”, посередині – “пересічно важке” життя, внизу – “животіння”.

Коментарі закриті.