У Менській об’єднаній територіальній громаді є деякі екологічні проблеми, хоча місцева влада вважає, що загалом Менщина є екологічно чистою територією, – пише ЧЧ.

У робочому варіанті програми соціально-економічного розвитку Менської громади на 2018 рік згадується екологія ОТГ. Автори програми не полінувалися описати мальовничі краєвиди Менщини та похизуватися мінеральними водами, але не забули і пригадати нагальні проблеми.

 

Зокрема йдеться про проблеми з оформленням точки зливу для вивезення рідких відходів.

 

Наразі дуже важливо звернути увагу на проведення робіт із реконструкції міських очисних споруд, які фактично не діють. Виготовлення проекту та його реалізація ускладнена тим, що земельна ділянка, на якій розташовані очисні споруди, находиться у власності районного комунального господарства (є державний акт, який не скасовано).

 

Безперечним позитивом для Мени є те, що там з 2016 року практикують роздільний збір сміття, хоча в решті населених пунктів громади цього немає. Цей напрямок потребує додаткових капіталовкладень для забезпечення контейнерними майданчиками, а також повинна бути мультиплікована на всі населені пункти громади.

 

Є також проблеми зі стихійними звалищами, у старостинських округах здебільшого немає оформлених паспортів на полігони твердих побутових відходів. Силами комунальних підприємств постійно проводиться робота з прибирання стихійних звалищ твердих побутових відходів. Проводились інформаційні заходи щодо поводження з ТПВ.

 

 

Отже, серед першочергових екологічних завдань влади:

· реконструкція очисних споруд,

· облаштування полігонів для захоронення твердих побутових відходів,

· очищення водойм та прибережних слуг (особливо струмка Бабка та русла Десни),

· підвищення екологічної свідомості жителів громади.

 

Водночас у своїй програмі владці запевняють, що практично вся територія громади є екологічно чистою.

Коментарі закриті.