imagesПротягом багатьох років, філія «Менський сир ПП КФ «Прометей»» співпрацює з Менським районним центром зайнятості, і є нашим надійним соціальним партнером.

Менський завод введно в експлуатацію 1 січня 1988 р. з проектною потужністю переробкою молока 450 т. на добу. Раніше завод спеціалізувався на виробництві незбираномолочної продукції, сиру кисломолочного, сметани, сирів твердих та плавлених, замінника незбираного молока, сухого молочного білкового концентрату, сироваткового білкового концентрату, молочного цукру нерафінованого. На сьогодні завод виробляє тверді та м’які сири, суха сироватка, сухе знежирене молоко, солодковершкове масло. Завод є флагманом молочної галузі України.

Говорить директор філії «Менський сир ПП КФ «Прометей»» Олена Лазірко:

«Наше підприємство – одне з перших українських молочних підприємств яке було допущене Россільгоспнаглядом до експорту сиру в Росію після запровадження ембарго у 2006 р. Сьогодні ми експортуємо свою продукції за кордон, переважно в Російську Федерацію. На підприємстві працює унікальний для України цех з виробництва м’яких сирів Брі та Камамбер. У 2008 р. запущено нову лінію з виробництва твердих сирів потужністю 40 тонн сиру за добу, з Нідерландів. Також введено в експлуатацію новий солільний цех, укомплектований обладнанням з Чехії. Наприкінці 2008 р. почала діяти лінія нанофільтрації сироватки, що дає змогу значно покращити якість продукції. Нововведення також приносить економію «блактниго» палива, близько 250 тис. куб.м. на місяць. Чисельність штатних працівників на підприємстві станом на 01.04.2010 складала 630 осіб. Тобто, на підприємстві постійно вдосконалюються технології, збільшуються виробничі потужності, а в зв’язку з цим періодично виникає потреба в кваліфікованих працівниках. Підбір кадрів, ми здійснюємо разом з центром зайнятості. Для цього використовуємо всі можливості центру зайнятості, і це дозволяє задовольняти потреби підприємства в кадрах.

Якщо рівень професійної підготовки претендента на роботу потребує підвищення кваліфікації або перенавчання, то укладається відповідний договір з центром зайнятості, і майбутній працівник стажується, або проходить індивідуальне навчання.

Якщо виникає необхідність в працівниках на нетривалий час – прибирання території від сміття – укладаються договори на виконання тимчасових громадських робіт. Організація громадських робіт на підприємстві дає змогу раціональніше використовувати робочу силу, і сприяє тимчасовій зайнятості населення. Для тих працівників, які добре зарекомендували себе на громадських роботах, ми шукаємо можливості для працевлашутвання їх на постійне місце.

Потужним стимулом для працевлаштування осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці є надання дотації. Ця послуга враховує інтереси підприємства та безробітних. Для людини – це гарантована зайнятість протягом двох років, а для нас – поява кваліфікованого працівника та відшкодування витрат на заробітну плату протягом одного року.

Співпрацюємо з центром зайнятості і в напрямку працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Ці люди бажають працювати, але на сьогодні дуже важко їм конкурувати з іншими шукачами роботи. Разом із спеціалістами центру ми шукаємо можливості працевлаштувати таких людей, і допомагаємо здійснитися їхнім сподіванням. Останній приклад, це працевлаштування молодого хлопчини, Ігора Тарасенка, який зміг здійснити свою мрію завдяки нашій співпраці з центром зайнятості.

Крім того, наші спеціалісти залучаються до проведення групових та масових заходів, які проводяться центром зайнятості. Наприклад, участь у ярмарках вакансій, акціях центру зайнятості, презентаціях професій, тощо. Там ми ознайомлюємось з резюме кандидатів для працевлаштування, розповіваємо про наше підприємство безробітним громадянам…

З початку року більше 150 чоловік було працевлаштовано на підприємство за сприяння районного центру зайнятості, з них 3 працевлаштовано з наданням дотації, 9 чоловік проходили стажування, а 2 – індивідуальне навчання під керівництвом наших висококваліфікованих працівників.

Активна робота по підбору кваліфікованих працівників продовжується і надалі. Так, 17 травня начальник відділу кадрів Ольга Дядечко разом із спеціалістами центру зайнятості провели виїздну акцію центру зайнятості та міні-ярмарку вакансій для жителів сіл Синявка та Городище. Під час заходу спеціалісти центру зайнятості інформували громадян про стан та потреби ринку праці, важливість та актуальність робітничих професій, можливість їх отримання, про участь у оплачуваних громадських роботах, види соціальних послуг, вакансії на підприємствах області, а Ольга Михайлівна презентувала вакансії підприємства, умови праці та прийняття на роботу, тощо. В результаті 11 чоловік виявили бажання працевлаштуватися на підприємство.

Крім, того 21 травня для безробітних в Менському районному центрі зайнятості було проведено 2 семінари за участю представників нашого підприємства. Зокрема, на презентації професій молочної галузі безробітних ознайомили з професіями молочної галузі, які користуються попитом на місцевому ринку праці, умови отримання таких професій та перспективи працевлаштування. В кінці безробітним показали відеофільм про професії даної галузі. Після цього, було проведено презентацію підприємства за участю начальника відділу кадрів Ольги Дядечко. Безробітні дізналися про історію розвитку підприємства, перспективи зайнятості на підприємстві, а також наголошено, що на сьогодні підприємство потребує кваліфікованих працівників, які мають бажання працювати на підприємстві, яке є лідером молочної галузі України, а це:

  • машиніст холодильних установок;
  • водій навантажувача;
  • апаратник пастеризації (молочне виробництво);
  • пресувальник сиру;
  • сировар з дозрівання сирів;
  • лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу;
  • слюсар-ремонтник;
  • формувальник сиру;

«Плідна співпраця центру зайнятості з такими соціальними партнерами як філія «Менський сир» ПП КФ «Прометей» допомагає виконувати поставлені перед нами задачі. Саме завдяки такій співпраці в районі створюються нові робочі місця, наповнюється державна скарбниця, забезпечуються соціальні гарантії для населення.» – говорить директор районного центру зайнятості Тамара Кот.

Коментарі закриті.