Рештки сотень тварин лежали у полі під відкритим небом. Усе це спостерігали нашословці 6 квітня на худобомогильнику, який знаходиться за кілька кілометрів від міста, неподалік дороги Мена – Жовтневе.

В Україні діють Правила облаштування і утримання діючих худобомогильників та біотермічних ям. Контроль та нагляд за дотриманням цих правил мають здійснювати установи державної служби ветеринарної медицини.

За словами начальника управління ветеринарної медицини у районі Олександра Белашка, вже у п’ятницю, 8 квітня, рештки були закопані.

– Хворих тварин там не було, – запевняє Олександр Іванович. – На худобомогильнику можна було побачити мертвих телят, тому що деяких корів забивали з плодом в утробі.

– Ця територія була виділена для захоронення решток тварин ще за радянських часів, – продовжує він. – Туди звозив відходи місцевий м’ясопереробний комбінат, який неодноразово змінював власника. Останні два місяці на його території працювала компанія «КАСП». Їй і був вручений припис про упорядкування худобомогильника та призупинено роботу підприємства. Навести порядок на худобомогильнику заважали погодні умови. Взимку та на початку весни техніка не могла там працювати. У квітні власники підприємства все-таки дотрималися припису і закопали відходи.

– Цей худобомогильник використовувати більше не будуть, – каже Олександр Белашко, – він відслужив своє.

– Ми приступили до роботи протягом останнього місяця, – говорить директор компанії «КАСП» Олексій Корнієнко. – Я не можу і не вправі брати відповідальність за той стан, у якому був худобомогильник. Адже туди звозили відходи тварин не тільки з комбінату, а й з усього району, у тому числі й населення. Проте ми були зацікавлені у вирішенні цієї проблеми, тож і прибрали його.

– До речі, ми не викидатимемо відходи у таких кількостях, як наші попередники. Кістки також мають свою вартість, і ми будемо їх переробляти, – продовжує Олексій Павлович. – А частину решток утилізуватимемо у спеціально створеній біоямі.

Олексій Корнієнко про худобомогильник. Відео програми ТСН.

Зараз скотомогильник виглядає так:

Витяг з Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України, затверджених Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України:

1.6. Державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за дотриманням цих Правил здійснюється установами державної служби ветеринарної медицини…

4.4. Територію худобомогильника, біотермічної ями огороджують суцільним парканом…

4.5. Трупи тварин на худобомогильниках закопують на глибину не менше ніж 2 м, з насипом землі 0,5 м, при цьому шар землі біля ями, на якій лежав труп, скидають у яму разом з трупом. Дно ями перед цим засипають сухим гашеним вапном або іншими дезінфікувальними засобами, що містять хлор, з вмістом активного хлору не менше 25 процентів, з розрахунку 2 кг на 1 кв.м площі.

4.10. Усі діючі худобомогильники і біотермічні ями реєструються за місцем їх розташування управліннями ветеринарної медицини в містах (районах) та оформляються ветеринарно-санітарною
карткою.

4.11. Спеціалісти державної служби ветеринарної медицини зобов’язані проводити постійний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за територією худобомогильників, біотермічних ям.

Дивить сюжет ТСН про могильник.

Коментарі закриті.