Світ розвивався двома шляхами.

Один – це творення законів і правил, котрі внормовують життя людей та їх взаємодію. Складно і важко? Так. Але результати неймовірно плідні, що ми й бачимо в тій же Європі, Штатах та інших сучасних країнах світу.

Н

ас повели іншим шляхом, примітивним. Навіщо творити закони та узгоджувати між собою взаємодію, якщо можна взяти владу в свої руки і просто наказувати? Так і зробили, творцям законів сказали, що «караул устал» і почала правити диктатура. Щоб щасливо жити, розстріляли царя з сім’єю та буржуями та націоналізували все майно.

Ну, потім і пішло – концтабори, масові розстріли, голодомори, а далі закономірний розвал Імперії Зла.

В незалежній Україні українців вирішили зробити відповідальними власниками, господарями, розпочали приватизацію. Не всі і не відразу сприйняли приватизацію, пам’ятаю слова керівника району з трибуни райдержадміністрації: «Фермери нас не нагодують»! Звісно, подумалося, до голови колгоспу поїде, той всього в машину навантажить даремно, а от з фермера спробуй щось взяти!

Добре, приватизували, але нова форма власності потребує і нового світогляду, нових способів суспільної взаємодії. І тому потрібно було вчитися!

На жаль, у багатьох керівників бажання вчитися немає… Нещодавно багато проблем було з музичною школою саме через невміння керувати сучасними методам. А зашкарубле: «Роби як тобі сказано, бо інакше зловлю за запізнення і звільню!», вже перестало працювати. Більше того, якось так сталося, що звільненим виявився начальник районного відділу культури, котрий не бажав опановувати сучасні методи керівництва.

Тепер така сама історія з ТОВ «Менський комунальник» – ну не бажає він виконувати всі забаганки міського голови! Більше того, не проявив запопадливості і до районного керівництва!

Міський голова Федір Фесюн собі голову ламати на став – неслухняний має бути знищений! Знищений як колись куркулі, як селяни, котрі не бажали йти до колгоспу.

Про економічну ефективність не питай! Меняни втрачають з сфери свого обслуговування величезну по площі то добре обладнану спорудами й технікою базу колишнього комунгоспу. Витрати з бюджету на створення поки-що ще тільки двох комунальних підприємств при міськраді шалені, замість великої сучасної бази під два комунальні підприємства взялися прилаштовувати дореволюційний панський будинок. Тарифи на водопостачання і водовідведення невідомі, але, судячи з поборів за послуги по неякісному та несвоєчасному вивезенню сміття, менян змусять платити набагато більше, чим сьогодні. Про надійність та якість обслуговування краще й не думати…

Але є й непрямі, але дуже суттєві втрати – вбивання приватної ініціативи, особистої відповідальності. Схоже, владу не хвилює проблема того, звідки і як буде наповнюватися бюджет. Нехай інші регіони заробляють та дотують Менський район, нехай Уряд безкінечно бере кредити в МВФ для фінансування вкрай збиткового, економічно необґрунтованого способу керування.

В кінці зустрічі Федір Іванович почав твердити, що Трегубенко на сесії міськради депутатам дулі показував. Та ні, Федоре Івановичу, Трегубенко намагається показати Менській міськраді шлях розвитку, шлях творення, шлях праці на благо менян. І, до речі, не на сесії. А на сесіях Трегубенко намагався показати людям роботу їх обранців, що й викликало шалене обурення останніх, бо працюють вони на те, щоб меняни платили їм податки, додатково оплачували всі послуги, а натомість мали такі дулі, як сьогоднішнє неякісне вивезення сміття, непрацююча баня, продана автостанція, нечищені дороги, відсутність вуличного освітлення, розбазарений бюджет і очікувані покращення водопостачання та водовідведення.

Коментарі закриті.