Антимонопольний комітет оштрафував компанію Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG (Австрія) на 1 млн гривень за поширення неправдивої реклами лікарського засобу «Лазолван» в 2009 році. Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні 16 березня, повідомляє прес-служба АМКУ.

Зокрема, АМКУ встановив, що австрійська компанія транслювала на українських телеканалах рекламний ролик «Лазолван» зі слоганом «Кашель вилікує вам, звільнить подих «Лазолван». Цей слоган подавався як у звуковому, так і у візуальному форматі.

Крім того, у рекламному ролику вказувалася посилання на реєстрацію в Міністерстві охорони здоров’я.

На думку АМКУ, інформація, що поширюється в рекламному ролику, є неточною і вводить в оману споживачів, оскільки у споживачів складалося враження, що «Лазолван» повністю виліковує гострі і хронічні захворювання дихальних шляхів: грип, застуду, гострий і хронічний бронхіт, пневмонію.

Комітет зазначає, що «Лазолван» є відхаркувальною засобом і лише зменшує прояви простудних симптомів.

Спочатку на засіданні комітету пропонувалося оштрафувати компанію на 5% річного обігу лікарських засобів на українському ринку. За даними Антимонопольного комітету, штраф 5% річного обороту від продажу лікарських засобів на ринку Україні повинен скласти близько 4,6 млн гривень, оскільки в 2009 році річний оборот компанії на українському ринку склав 92,04 млн гривень.

Однак, за словами виконуючого обов’язки голови АМКУ Олександра Мельниченка, Boehringer Ingelheim була оштрафована тільки на 1 млн гривень з тієї причини, що рекламні ролики зняті з ефіру і компанія пішла на співпрацю з комітетом під час проведення розслідування.

Коментарі закриті.