Менська центральна районна лікарняТаку думку має головний лікар Менського району Петро Хомрач. Він переконаний, що зміни у медичній галузі необхідні. Однак реформи повинні бути продуманими, глибинними та своєчасними.

– Я неодноразово наголошував на тому, що головними проблемами медицини є недостатнє фінансування та кадрове забезпечення, – зазначає Петро Хомрач. – Близько 80 відсотків медичного бюджету витрачається на заробітну плату (яка є нижче середньої), а решта – на енергоносії, медикаменти, харчування пацієнтів. І навіть за таких умов торік центральна районна лікарня виборола почесне друге місце серед усіх ЦРЛ області.

– Звісно, лікарі, середній та молодший медперсонал – звичайні люди, – зауважує головлікар. – І у них, як і у педагогів, чиновників чи працівників інших сфер, можуть бути недоліки у етиці поведінки. Такі випадки суворо контролюємо і виправляємо помилки. Тому завжди готові відповісти на критику, що регулярно демонструємо на шпальтах газети «Нашого слова» у рубриках «СМС-думки», «Читач хоче знати».

Щодо реформування медичної галузі, то на Менщині воно фактично розпочалося 2009 року. Нині жителів району обслуговують шість фельдшерських бригад. З початку року вони передані у підпорядкування обласного центру медицини катастроф, але їхнє базування, обсяг і методика роботи – на тому ж рівні. Лише фінансування, придбання пального і медикаментів виконується з обласного бюджету.

– Чи відбулося у даному випадку покращення? Я так не вважаю, – говорить Петро Петрович. – Обіцяли багато, а що маємо? Ні нових автомобілів, ні апаратури. Окрім того, фельдшерам необхідні сучасні засоби зв’язку, навігатори. Розумію, що не все так швидко налагоджується, як хотілося б. Тож упевнений, що і Президент, і уряд над цим працюють.

І серед пересічних громадян, і серед політиків жваво обговорюється питання, чи взагалі потрібно проводити реформи. На думку Петра Хомрача, реформи необхідні. І чим швидше вони відбуватимуться, тим краще.

– На жаль, більшість ініціатив походить не від практикуючих лікарів, а від чиновників, котрі не знають, чим живе медицина на периферії, – констатує головлікар. – Важливим моментом, на мою думку, є запровадження обов’язкового загальнодержавного медичного страхування та інституції сімейних лікарів.

Реформи медичної галузі розраховані до 2020 року і повинні завершитися створенням структури сімейних лікарів. Які не лише вмітимуть міряти тиск і слухати легені, а й матимуть окремий кабінет, обладнаний сучасною апаратурою, забезпечений біохімічними аналізаторами. Головне – кожен сімейний лікар пройде спеціальне навчання і нестиме відповідальність за здоров’я своїх пацієнтів.

Наостанок нашої розмови Петро Хомрач щиро привітав усіх своїх колег із професійним святом і побажав їм міцного здоров’я і достойних зарплат. А усім жителям Менщини – якомога рідше звертатися до медичних закладів. А як і доведеться – то лише навідуватися на профілактичні огляди та до пологового відділення.

Коментарі закриті.