Не тільки фінансовими пи­таннями переймалися депутати районної ради. Учасники дев’ятої сесії шостого скликання виступили із заявою щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.

«Дірка» в 14 мільйонів

Основними питаннями сесії були Програма економічного та соціального розвитку Менського району на 2014 рік та затвердження районного бюджету.

Головними завданнями визнано досягнення наступних економічних показників: зростання обсягів виробництва промислової продукції на 2,5%, а обсягів її реалізації – на 2,2%. Виробництво валової продукції сільського господарства по сільгосппідприємствах повинно зрости на 3,4%. Також передбачається ріст інвестицій майже на 18%.

Кошти з державного фонду у першу чергу планують використати на ремонт районного Будинку культури, добудови станції знезалізнення води, КНС, водогону у Мені по вулицях Красіна, Артема та Жовтневій. Також передбачаються капіталовкладення у молодіжне будівництво та кредитування будівництва на селі.
Хоча деякі депутати у неофіційній розмові іронізують: «Програма гарна, але не дуже реальна…» Адже планування і виконання – речі різні.

Районний бюджет прийнято. Для стовідсоткового забезпечення потреб усіх бюджетних структур та вирішення існуючих проблем Менщині не вистачає 14 мільйонів гривень. Доведеться економити й шукати додаткові джерела фінансування.
biudget
Зупинити протистояння

Група опозиційних депутатів звернулися до своїх колег, керівництва РДА та районної ради із пропозицією дати оцінку подіям у державі. Заяву зачитала депутат Надія Тюшкевич, яка очолює районну організацію ВО «Батьківщина».

Порадившись, представники різних політичних сил склали текст спільної заяви щодо суспільно-політичної ситуації в Україні. Зокрема, у ній говориться:

«Ми, депутати Менської районної ради, глибоко стурбовані через ті події, які відбуваються в Україні. Ми співчуваємо родинам тих, хто загинув у цій боротьбі, і бажаємо одужання тим, хто поранений.

Вважаємо, що сьогодні вже зроблені перші кроки до компромісу…

Закликаємо негайно мирно врегулювати конфлікт, розрядити ситуацію, зупинити протистояння і за будь-яких умов утриматись від застосування насилля. Адже сила не є способом розв’язання конфлікту політичних поглядів у демократичній країні.

Вимагаємо від обох сторін дотримуватись Конституції України, прав та свобод людини і громадянина. Закликаємо обидві сторони до конструктивного діалогу заради України та всіх її громадян».

Дороги, кошти і земля

Також народні обранці затвердили перелік закладів культури району та програму фінансування робіт, пов’язаних з капітальним ремонтом вулиць та доріг комунальної власності на 2014 – 2018 роки. На ремонт доріг планується залучити за п’ятирічку 9,5 млн. гривень (зокрема, цьогоріч – півтора мільйона).

Начальник фінансового управління РДА Оксана Булавка звітувала про виконання райбюджету та витрачання коштів резервного фонду у минулому році. Порадів міський голова Федір Фесюн: депутати розглянули його звернення і цього року вилучення з міського бюджету не буде. Більше того, планують дати 400 тисяч гривень дотації.

Депутат районної ради Василь Леоненко звернувся із запитом. Він просить допомогти очільнику Березнянської громади у боротьбі зі злісними неплатниками за оренду землі.

Коментарі закриті.