Такий однозначний висновок зробила опісля тренінгу«Управління редакцією регіонального видання», проведеного Інститутом розвитку регіональної преси для редакторів і журналістів місцевих друкованих ЗМІ Ольга Чернякова з ЧЧ.

Реклама – різнопланова, якісна, різна за обсягом і не тільки місцева, орієнтована на запити цільових аудиторій та масового читача. Під силу подібне завдання – відділам реклами, які мають невтомно й творчо працювати в кожній районній редакції.

Секретам оптимізації службових обов’язків і журналістів, і технічних працівників, володінню арсеналом практичних навиків і розкриллю ідей-задумів, механізму просування газети через сайти і навпаки – порталу на сторінках видання, іншим премудростям вчили газетярів із усіх областей України протягом трьох днів сертифіковані медіа-тренери Олег Хоменок і Борис Родієвський.

Гуртом – до мети

До намічених вершин (тобто до великих прибутків від реклами) треба йти крок за кроком, згуртованим колективом. Та все ж основна відповідальність лягає на плечі спеціального структурного підрозділу, під крилом якого трудитимуться й позаштатні розповсюджувачі газети, й агенти з реклами, зацікавлені в отриманні відповідних відсотків за якісну роботу.

За словами члена Асоціації українських медіа-консультантів Бориса Родієвського, керівникам регіональних видань спільно із менеджерами відділів маркетингу (реклами) треба передусім розробити стратегію продажу площі у газеті та в її онлайн-версії, яка б переконливо відповідала на ключові запитання: «Чому саме у нашій газеті найефективніша реклама, чому саме з нами необхідно постійно співпрацювати?», обґрунтувавши водночас найоптимальніші розцінки.

Доцільно також передбачити всілякі акції, спецпроекти із широким спектром бонусів та пільг, спецвипуски й додатки на замовлення клієнтів, регулярно проводити «мозкові штурми» в колективах на задану тему «як збільшити рекламу» задля пошуку нових креативних ідей.

Щоб усі згадані привабливі заходи принесли максимальну користь, Олег Хоменок, зокрема, рекомендує досконало вивчити свою аудиторію, потенційних рекламодавців і їх потреби (як поточні, так і довготермінові), аби знати, в якому напрямку рухатися і не тратити марно зусиль.

Не лишень вітаннями й співчуттями живе читач

Щосуботи з жалем беру до рук чорно-біле «Наше слово» (донедавна яскравий кольоровий рідний тижневик). Захмарні ціни на папір та поліграфічні послуги змусили редакцію піти на цей крок. Так вчинили й інші «районки» Чернігівщини. У кольорі виходять у світ газети «Маяк», «Слово Варвинщини», «Новини Городнянщини», «Життя Полісся», «Голос Присемів’я» та «Трудова слава» (поперемінно у двох форматах).

Відрадно, що «НС» живе, повідомляє читачів про важливі місцеві події, зберігаючи традиційний обсяг – 12 сторінок. Без сумніву, це – найближча до жителів Менщини газета, найрідніша та найпотрібніша, готова до співпраці з кожним підприємством, трудовим колективом і сельчанином. Відтак у «Нашому слові» найдоречнішою буде реклама менян.

Підрахувала, що в середньому 2 – 3 шпальти номера зайняті рекламою в половині «районок» області. «Наше слово» не пасе задніх у цій справі, але корюківський «Маяк» обганяє всіх: обсяг місцевої реклами 3 – 3,5 шпальти. До слова, «Маяк» – єдине видання, в якому побачила оголошення про роздрібний продаж газети через торгівельну мережу. Передплатою не обмежується шлях тижневика до зацікавленого читача й потенційного клієнта.

Правда, реклама – це не тільки вітання, співчуття й оголошення «куплю-продам», але й ґрунтовні іміджеві статті чи інтерв’ю (і не тільки до професійних свят), інформаційний супровід діяльності підприємств або фермерських господарств (плюс – фаховість журналістів і менеджерів з реклами). Потенційні рекламодавці можуть і не здогадуватися, як потрібні їм такі матеріали, створені спільно з кваліфікованими майстрами слова із редакції. Саме такі матеріали – додаткові суттєві надходження коштів.

У нинішні економічно нестабільні часи ефективна реклама – реальний прибуток, спосіб виживання й можливість триматися на плаву. Відтак менеджерам не слід протирати штани або спідниці в затишних редакційних кабінетах, чекаючи з моря погоди й стихійних оголошень, а постійно персонально навідуватися до потенційних рекламодавців (особисті зустрічі не замінять ні телефонні дзвінки, ні розмови позаочі).

Толерантно, зі знанням можливостей своєї газети (і видань із сусідніх районів) пропонувати співпрацю на взаємовигідних засадах. Образно кажучи, видання мають годувати та рятувати і ноги, й голова, і язик. Реклами ніколи не буває забагато.

Коментарі закриті.