На пленарному засіданні десятої сесії районної ради депутати заслухали звіт голови РДА, утворили комісії для вивчення роботи очисних споруд у Мені. А загалом розглянули майже півсотню різних питань.

Голова райдержадміністрації Анатолій Соломко у своєму звіті повідомив, що промисловими підприємствами основ­ного кола вироблено продукції на суму 786,1 млн. грн. Обсяги виробництва минулого року зросли на 6,3% (при запланованих 3,5%). Приріст мають чотири підприємства: філія «Менський сир» (на 10,9%), ТОВ «Мена ДОЗ» (на 8,9%), Домницький виправний центр №135 (на 11%) та ТОВ «Мена хліб» (на 5%). Зменшили обсяги виробництва ПАТ «Мена ПАК», ТОВ «Неп­тун», ТОВ «Березнянське заводоуправління» та ДП «ЮМаК».

Понад 90% від загального обсягу виробництва становить продукція харчової промисловості. Минулого року найбільше виготовлено твердих сирів, масла вершкового, мінеральної газованої води, безалкогольних напоїв, хлібобулочних виробів.

Сільгосппідприємства району у 2011-му записали собі в актив виробництво 12,5 тис. т пшениці (87,1% до 2010 року), 6,5 тис. т жита (94,3 %), більше 4 тис. т вівсу (120,6 %), 376,8 т гречки (230%), 52,3 тис. т кукурудзи (622,7%) та більше 26 тис. т картоплі (144,7 %). М’яса худоби та птиці в живій вазі вироблено 7,1 тис. т, що на 4 тис. т більше, ніж у 2010 році.
Серед проблем району Анатолій Соломко назвав занизькі зарплати: за попередніми даними, середня заробітна плата за 2011 рік по району склала 1645 грн., що становило 83,3% до середньої зар­плати по області. Голова РДА також наголосив на проблемах безробіття, зменшення виробництва молока та скорочення поголів’я корів.

Загалом на сесії районної ради було розглянуто 48 різнопланових питань, по кожному з них прийнято рішення. Чільними цього разу були екологічні проблеми. Депутати розглянули виконання Програми поліпшення екологічного стану району на 2006 – 2015 роки. Було прийнято рішення про утворення тимчасової контрольної комісії для вивчення роботи очисних споруд філії «Менський сир», комісії для вивчення роботи очисних споруд в Мені та виконання їх орендарем – ЗАТ «Корпорація «Інтерагросистема» – умов договору оренди. Погоджено план дій по вирішенню питання утилізації відходів виробництва ТОВ «МВК «Панвітек».

Депутат районної ради Михайло Кот висловив занепокоєння несанкціонованим розробленням піщаного кар’єру між Ленінівкою та Березною, а також відсутністю реакцій на даний факт екологічної служби. Василь Леоненко закликав зосередити увагу на самовільному спалюванні стерні та сухої трави, яке не тільки завдає шкоди екології, а ще й несе потенційну загрозу населеним пунктам.
Для зміцнення матеріально-технічної бази та надання якісних послуг населенню затверджено переліки платних послуг, які можуть надавати трудовий архів району та районний краєзнавчий музей. Директор музичної школи Віталій Москальський порушив проблему низького культурного рівня населення та наголосив на необхідності ремонту закладів освіти і культури.

Звернення своїх виборців озвучив з трибуни депутат Станіслав Гузь. Він розповів, що жителі Семенівки стурбовані станом доріг та транспортного сполучення, мають питання щодо орендної плати за землю та оформлення паїв.

Депутати взяли до відома повідомлення слідчого управління УМВС України в Чернігівській області про закриття кримінальної справи, порушеної за фактом підробки рішень районної ради, у зв’язку з відсутністю складу злочину. З цієї ж причини, тобто за відсутності складу злочину, відмовлено у порушенні кримінальної справи за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем відносно ко­лишнього голови районної ради Володимира Роговенка.

Коментарі закриті.