До Менської районної ради від територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернігівській області надійшло подання щодо формування та затвердження списку присяжних Менського районного суду.

Про це повідомляє районна рада.

Дане подання зумовлено змінами до чинного законодавства, зокрема, прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу України, змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до ст.57 зазначеного закону, присяжним є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду спільно із суддею (суддями), забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.

Присяжні під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді.

Список присяжних формується відповідною місцевою радою з громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду. Список присяжних затверджується один раз на два роки і переглядається в разі необхідності за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України.

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни, що визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного; які мають не зняту чи непогашену судимість; народні депутати України, члени Кабінету міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси; громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років; особи, які не володіють державною мовою.

Районна рада вже звернулась до відповідних установ та закладів (галузі медицини, освіти, культури, сільського господарства, економіки тощо) щодо надання ними пропозицій по кандидатурах до списку присяжних.

Разом з тим, районною радою будуть розглянуті всі заяви від бажаючих набути статус присяжних Менського районного суду. Необхідна кількість присяжних – 21 особа.

Громадянину, що претендує на включення до списку присяжних, необхідно у термін до 10.08.2012 року подати до Менської районної ради, що знаходиться за адресою: м. Мена, вул. Червона площа, 6, наступні документи:
заяву; копію паспорта; довідку з місця роботи; контактний номер телефону.

Зразок заяви можна отримати у виконавчому апараті районної ради.

Додаткова інформація за телефонами: 2-13-31, 2-12-39.

Коментарі закриті.