Сьогодні відзначають професійне свято медики. Про те, як нині, у складний для нашої країни час, функціонує та розвивається ця чи не найважливіша галузь, розповів головний лікар Менської центральної рай­онної лікарні Петро Хомрач.

У глибинку не хочуть

– У нашому районі працюють 613 медичних працівників, з яких 115 – лікарі та 290 – середній медичний персонал, – повідомив Петро Хомрач. – Традиційною є нестача фахівців: маємо у дефіциті 35 посад лікарів. Це попри те, що за останній час у район прийшли працювати близько десятка молодих спеціалістів. Але ж не хочуть вони лишатися в глибинці. Відпрацювали належне – і гайда у більші міста.

Чинне законодавство не забезпечує доїзд усіх випускників за розподілом після навчання за державним замовленням. Наразі до двох десятків студентів-медиків з Менщини навчаються у вишах країни, однак більшість із них шукають можливість залишитися працювати у місті.

– Проблему з житлом для молодих лікарів намагаємося вирішити, – запевняє головлікар. – Нині в роботі проект по будівництву двох чотириквартирних будинків. Та й на заробітну плату нашим медикам гріх скаржитися. Вона – майже найвища в області. Деякі завідувачі відділень отримують до п’яти, шести та навіть майже семи тисяч гривень. Звісно, за якісну роботу й відповідне навантаження.

Менська центральна районна лікарня
Чергова зміна терапевтичного відділення ЦРЛ на чолі з завідувачем Світланою Кочубей.

База розвивається

Попри скруту, медична мережа району протягом останнього часу поліпшила матеріально-технічне забезпечення. Було, зокрема, придбано гастроскоп з монітором, а до нього – апарат, який дозволяє виявити присутність в організмі пацієнта бактерії хелікобактер пілорі (вона спричиняє виразку шлунку).

Нещодавно у пологовому відділенні запрацював кардіомонітор, за допомогою якого лікарі відслідковують стан плоду. Підсобили й народні обранці: від Валерія Давиденка лікарня отримала переносний апарат УЗД, лабораторний аналізатор та ЕКГ-апарат, а від Олега Ляшка – два функціональні автоматизовані ліжка, крісла-коляски, спеціальні стільці для тяжкохворих, ходунки.

Щорічно до районної поліклініки у середньому звертаються до 900 пацієнтів, серед яких, за словами Петра Хомрача, навіть «засвітилися» керівники із сусідніх районів. Близько трьох сотень пацієнтів не з нашого району лікувалися у нашому стаціонарі, 40 відсоткам із них проведене оперативне втручання.

Окрім того, увесь «північний кущ» Чернігівщини обслуговує медико-соціально-експертна комісія, розміщена на базі ЦРЛ, тут же діє підрозділ обласної судово-медичної експертизи.

Майбутнє – за страховою медициною

– Протягом 2012 – 2013 років наша галузь пережила колосальний етап реформування, – констатує головлікар. – Але можу з гордістю заявити, що за цей період жоден медичний заклад чи підрозділ у районі не було закрито, жоден медпрацівник не був звільнений.

Щодо реформ, то це вже стало традицією: змінюється влада у країні – змінюється і вектор реформ. Сьогодні вже не говорять про створення госпітальних округів, а подальше реформування пов’язують з децентралізацією влади.

Слід очікувати у найближчий час прийняття закону про обов’язкове державне медичне страхування та появу паралельно з існуючими комунальними лікарськими закладами приватно практикуючих лікарів.

Коментарі закриті.