У районі створять комісію, яка перевірить місцеві ради на предмет використання земельних ресурсів. Про це голова райдержадміністрації Анатолій Соломко заявив 20 липня на виїзному засіданні колегії РДА у Киселівці. Також на колегії піднімалися питання виплати орендної плати за землю та стан пожежної безпеки населених пунктів району.

Члени колегії та голови сільських і селищних рад, фахівці відділу Держкомзему, податкової інспекції, райвідділу Держтехногенбезпеки відвідали Величківку та Киселівку. Учасники побували у сільськогосподарських підприємствах, оглянули виробничі території. Якщо киселівські землі виглядали впорядкованими і доглянутими, то частина територій, які орендують фермерські господарства у Величківці (ФГ «Бджола» та ПП «Петрушанко»), зустрічали гостей двометровими заростями бур’янів.

– Ось, на власні очі, шановні, ми споглядаємо різні підходи до використання землі, – звернувся до присутніх голова РДА Анатолій Соломко. – І якщо одні господарі оформлюють відносини з державою і місцевим самоврядуванням на юридично правильному рівні, всіляко допомагають сільським громадам у вирішенні важливих питань, то інші шукають хитрі шляхи в обхід законодавства. Є й такі, що займають вичікувальну позицію. Заявляю з усією відповідальністю – не вийде! Жити і працювати потрібно згідно із законом і совістю.

Пленарна частина виїзного засідання відбулася у приміщенні Киселівської сільради. Про стан використання земельних ресурсів розповів начальник відділу Держкомзему у Менському районі Владислав Кочубей. З його слів, земельний фонд нашого району складає 137 650 га. Землі сільськогосподарського призначення – 109 240 га, що становить 80% від загальної площі. Безпосередньо рілля  складає трохи більше 71 тисячі га. В районі створені і функціонують 43 сільськогосподарські підприємства, площа земель, закріплена за ними, – 41 888 га. Окрім цього, 5 434 га земельних угідь обробляє 51 фермерське господарство.

– Існує маса зауважень щодо оформлення права на користування земельними ділянками, – наголосив Владислав Михайлович. – Наприклад, в Жовтневому договір оформлено лише фермерським господарством «Зелений обрій», немає жодного договору оренди у Волосківцях. Та й майже по усіх населених пунктах району існують значні недоліки в цьому напрямку.

Начальник відділу Держкомзему звернувся до голів сільських, селищних і міської рад з рекомендацією до 5 серпня надати відділу реальну інформацію про землекористування на підконтрольних їм територіях.

Основним джерелом надходження коштів до бюджетів територіальних громад є земельний податок та орендна плата за землю. З цього приводу виступила заступник начальника міжрайонної державної податкової інспекції Людмила Добридень.

Підводячи підсумок, Анатолій Соломко запропонував створити комісію, до складу якої ввійдуть представники міліції, прокуратури, інших контролюючих органів. Протягом місяця комісія має перевірити усі місцеві ради щодо порядку використання земельних ресурсів. За результатами влада ухвалить відповідні рішення.

На виїзному засіданні колегії особливу увагу було приділено стану пожежної безпеки в районі.

–  На Менщині за останні чотири роки сталося 240 пожеж, на яких загинуло 14 чоловік, – констатує сумну статистику начальник райвідділу УДТБ в Чернігівській області Віктор Попко. – Прямий збиток від пожеж склав понад мільйон гривень. Під час гасіння пожеж врятовано майна на суму більше 10 мільйонів та  врятовано життя 11 громадян. Протягом поточного року вже зареєстровано 33 пожежі, на яких загинуло три жителі району, завдано збитків на 311,3 тисячі гривень. Найчастіше горять приватні домоволодіння. Основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при монтажі та експлуатації електричного обладнання і пічного опалення, дитячі пустощі з вогнем.

Також було обговорено проблеми протипожежного водопостачання в населених пунктах та існування місцевих пожежних команд.

Сільські голови Ленінівки та Семенівки звернулися до членів колегії з проханням вирішити проблему руйнування доріг технікою, яка вивозить з лісу деревину.

За підсумками розгляду питань прийнято відповідні розпорядження голови райдержадміністрації.

Коментарі закриті.