За останні півроку українські користувачі Яндекса зробили близько 200 тисяч запитів зі словами “чому не можна”. Майже дві третини з них пов’язані із забобонами та прикметами, наприклад [чому не можна стригти чоловіка].
П'ятниця 13-те. Яндекс вивчив запити чернігівців про прикмети та забобони
Пояснення забобонам користувачі хочуть знайти у зв’язку з різними важливими подіями в житті. Наприклад: [чому не можна одружуватися в червні], [чому не можна стригтися під час вагітності], [чому не можна хрестити першу дівчинку], [чому не можна вітати заздалегідь]. Також багато повір’їв стосується всього, що пов’язано зі сном і ніччю, повідомляє прес-служба “Яндекс. Україна”.

Топ-5 популярних запитів мешканців Чернігова та області про забобони:

Чому не можна…

1. фотографувати сплячих

2. дивитись у дзеркало вночі

3. спати навпроти дзеркала

4. дивитися кішці в очі

5. спати ногами до дверей

Крім заборон, користувачі цікавляться повір’ями, що передбачають майбутнє. За останні шість місяців українці задали Яндексу понад півтора мільйона запитів зі словами “прикмета” та “до чого”. Найчастіше шукали прикмети, пов’язані зі сновидіннями: [до чого сниться весілля], [яка прикмета якщо уві сні загубив ключі]. Також запитували про події, що відбуваються наяву. Наприклад: [що за прикмета перегоріли одночасно всі лампочки у квартирі], [голуб залетів у вікно яка прикмета], [до чого чешеться ліве вухо], [до чого розбивається дзеркало].

Які ще прикмети та забобони шукають жителі Чернігівщини:

[чому не можна дарувати рушники]

[чому вагітним не можна гладити котів]

[чому не можна підмітати підлогу ввечері]

[чому не можна їсти виделкою на поминках]

[не можна тримати вдома комиші прикмети]

[дятли прикмети]

[потрапити під дощ прикмети]

Коментарі закриті.