Народний депутата України Валерій ДавиденкоНародний депутат України по виборчому округу №208, до якого входять Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський рай­о­­­­­ни і частина Ічнянщини, ініціював кілька важливих для життєдіяльності сільських громад і селян законопроектів.

Перші два – про внесення змін до Податкового кодексу України і до деяких законів щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

В умовах посилення кризових явищ в економіці та тотального безробіття на селі (і наша Чернігівщина – не виняток) вирощування сільськогосподарської продукції для багатьох селянських господарств – чи не єдине реальне джерело формування сімейних бюджетів.

Обидва законопроекти передбачають спрощені процедури реєстрації особистих та фермерських господарств і отримання дозвільних документів, комплексний розвиток малих форм господарювання у сільській місцевості, державну фінансову підтримку новоствореним сімейним фермерським господарствам, пільгову систему соціального страхування осіб, зайнятих у них, звільнення від плати за під’єднання до електричних мереж, газо-, водо- і теплопостачання, надання переважного права на отримання замовлень при здійсненні державних закупівель з місцевих бюджетів, інші пільги.

На думку Валерія Давиденка, особисті селянські господарства – вагома складова сільської економіки і ресурси для продовольчих ринків (забезпечують виробництво майже половини вартості валової продукції сільськогосподарської галузі країни). Картопля та інші овочі, молоко, м’ясо свиней і великої рогатої худоби – трудомістка й не дуже прибуткова продукція. Без належної підтримки держави і соціального захисту сільському населенню не обійтися.

– Вирощування сільськогосподарської продукції в селянських господарствах має соціальну спрямованість: це, з одного боку, сфера отримання доходів сільськими жителями, а з іншого – за рахунок цього аграрного сектора держава досягає належного рівня продовольчої безпеки, – наголошує Валерій Миколайович. – До того ж, молодь матиме можливість самостійно господарювати на сімейних засадах.

Реалізація обох законопроектів легалізує й виведе в правове поле діяльність особистих селянських господарств, які в ході ринкових відносин вже трансформувалися в сімейні фермерські господарства. Набувши статусу юридичної чи фізичної особи – підприємця, селянські родини будуть повноправними учасниками аграрного ринку.

Валерій Давиденко – співавтор і вкрай важливого законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо недопущення зниження фінансової спроможності бюджетів сіл, селищ та міст районного значення в період реформування адміністративно-територіального устрою України.

Нова бюджетна модель, запроваджена з 1 січня 2015 року, суттєво зменшує фінансові можливості органів місцевого самоврядування (а відтак і територіальних громад). Зокрема, бюджети сіл і селищ фактично позбавлені будь-якої самостійності й повністю будуть залежними від трансферів із районних бюджетів. Таким чином громади позбавлені можливості вирішувати самостійно певне коло питань. Належна низовій ланці бюджетної системи частка основного доходного джерела формування місцевих бюджетів – податок на доходи фізичних осіб у розмірі 25% – чомусь вилучена і передана до державного бюджету України.

Бюджетна реформа, як зазначає народний обранець, мала б здійснюватися у комплексі із адміністративно-територіальною реформою. До речі, спершу повинна відбутися саме адміністративно-територіальна, створивши належне підґрунтя для об’єднання територіальних громад.

Та знову, як кажуть в народі, «одягаємо штани через голову». Передусім «заморозяться» проекти соціально-економічного розвитку місцевих громад (у першу чергу, ремонт закладів освіти і культури).

Повернути низовим бюджетам основ­не доходне джерело, яке вони мали до запровадження непродуманої реформи, – основна вимога згаданого законопроекту.

Валерій Давиденко разом із парламентарями-однодумцями подали законопроект і про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування тимчасових касових розривів місцевих бюджетів.

Останній, лютневий, законопроект теж стосується села – про визнання продукції льонарства та коноплярства сільськогосподарськими товарами.

Як і задекларовано програмою депутата, він сповна реалізовує місію заступника селян і захисника землі.

Коментарі закриті.