Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) і “Паспортні сервіси” тимчасово призупинили оформлення та видачу біометричних паспортів на всій території України, – про це увечері 6 квітня повідомляє Державна міграційна служба.

Причиною цього вказуються слідчі дії працівників Служби безпеки України в одного з операторів зв’язку.

Найбільше проблему відчують кияни, оскільки у столиці значна кількість закордонних паспортів оформлювалися саме у ЦНАП і “Паспортних сервісах”.
Разом із тим підрозділи міграційної служби наразі працюють у штатному режимі.
“Державна міграційна служба звернулася з листами до СБУ, Держспецзв’язку та Державного підприємства “Українські спеціальні системи” (ДП УСС) щодо максимально швидкого поновлення роботи каналів зв’язку та відновлення можливості оформлення та видачі документів”, – йдеться у повідомленні.

Прес-центр СБУ у свою чергу зазначає, що спецслужба викрила несанкціоноване втручання комерційної структури у роботу телекомунікаційних мереж Державної міграційної служби.
Співробітники СБУ виявили серверне обладнання в одному із столичних приватних підприємств, яке мало доступ до мережі ДМС з одночасним виходом в Інтернет. За попереднім висновком експертів, це має ознаки несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи ДМС та створює умови для витоку інформації з обмеженим доступом.
В СБУ зазначають, що не здійснювали слідчих дій у приміщенні Центру оброки інформації Державної міграційної служби та не вилучали серверне обладнання.

Раніше повідомлялося, що за кілька годин після голосування в Європарламеті щодо безвізу для України сайт державного підприємства, яке надає послуги з оформлення закордонних документів, не витримав перевантаження і перестав працювати.

Коментарі закриті.