В Україні почався останній призов в арміюНа території району, як і країни у цілому, розпочато весняно-літній призов до Збройних Сил України. Призов на строкову військову службу проходить у два етапи: у травні – липні та у жовтні – листопаді щорічно. Про особливості відновленого призову розповідає військовий комісар району підполковник Віктор ПАВЛЮК.

За ухилення – відповідальність

Протягом весняно-літнього періоду тільки з нашого району планується відправити до українського війська близько 80 чоловік. До прикладу, за весь минулий рік було призвано лише 30 осіб.

Призиватимуться юнаки 18 – 25 років, які служитимуть у лавах Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної служби спеціального транспорту. При цьому перевага, як і завжди, надаватиметься призовникам 20 – 24 років з метою їх залишення на контрактній службі. Перед відправкою у військові частини призовники проходитимуть шестимісячну підготовку у навчальних центрах.

У цьогорічній призивній кампанії є і певні мінуси. Це, зокрема, низька явка призовників, яку насамперед пов’язують зі страхами батьків, що їхні сини попадуть у неспокійний Донбас. Однак в.о. міністра оборони Михайло Коваль неодноразово наголошував, що призовники, які вже призвані та будуть призиватися влітку на строкову військову службу, у жодному разі не потраплять у райони, де проводиться антитерористична операція.

Тому, відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», призовникам радять прибути до військового комісаріату для проходження призивної комісії у терміни, вказані у повістці. «У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці у десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України», – наголошується в Законі. Крім того, ст. 17 передбачає підстави для надання відстрочки від призову, а ст. 18 – звільнення від проходження строкової військової служби.

За невиконання норм закону передбачена відповідальність. Нез’явлення військовозобов’язаного або призовника до військового комісаріату без поважних причин не для відправлення у військову частину у зв’язку з призовом на строкову військову службу, а за іншим викликом тягне адміністративну відповідальність за ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За цією ж статтею військовозобов’язаний або призовник несуть відповідальність за ухилення від подання до військового комісаріату відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи.

Ухилення ж від призову на строкову військову службу карається обмеженням волі на строк до трьох років за ст. 335 Кримінального кодексу України.

Систему удосконалюють

Щодо питання демобілізації військовослужбовців, призваних по мобілізації в особливий період, то, за повідомленням в.о. міністра оборони Михайла Коваля, наразі нема ресурсу для повної заміни вже мобілізованих. Проте згідно із прийнятим Верховною Радою України Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час мобілізації» вводиться перелік осіб, які на законних підставах отримають право на звільнення з військової служби. В основному ці підстави – проблеми зі здоров’ям та сімейні обставини.

З усіх питань рекомендується звертатися до районного військового комісаріату, а також до відповідальних за військовий облік працівників у сільських (селищних) радах.

З метою зниження соціальної напруги та підвищення інформованості громадян Міністерством оборони проводиться робота щодо збору інформації про соціально незахищені сім’ї військовослужбовців, призваних по мобілізації. По сільських (селищних) радах будуть розіслані списки мобілізованих в особливий період із графою «проблемні питання сім’ї», куди відповідальні за військовий облік працівники будуть заносити інформацію про наявність сімейних обставин, інвалідності членів сім’ї, наявність кредитів тощо. Звичайно – із документальним підтвердженням. Основна ідея – щоб люди не залишились наодинці зі своїми проблемами, більшість із яких може і повинна вирішуватися на місцях чи у районі.

У межах компетенції органів місцевого самоврядування – сприяти їх вирішенню шляхом направлення клопотань, звернень щодо надання соціальної та матеріальної підтримки сім’ям, залучення активістів територіальних громад, соціальних служб, волонтерських та благодійних організацій.

Коментарі закриті.