Приєднатися до газових мереж стало простішеДержава значно спростила та врегулювала процедуру приєднання до газових мереж. Про це під час прес-конференції повідомили керівники ПАТ «Чернігівгаз».

Національна комісія з регулювання енергетичного ринку України (НКРЕ) затвердила ставки з приєднання до газових мереж для кожної області і обмежила термін надання послуги з приєднання трьома місяцями. Таким чином обласні газорозподільні компанії держава зобов’язала надавати споживачам послугу з приєднання до газових мереж за встановленою вартістю у визначені строки.

– Нова послуга дозволить працювати зі споживачами на якіснішому рівні, спростити та уніфікувати процедуру приєднання і наблизити газовий ринок України до європейських стандартів. А головне – забезпечить прозорий механізм регулювання взаємовідносин між газопостачальником і замовником, – заявила голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.

Для усіх замовників «стандартного приєднання» НКРЕ встановила єдині ставки вартості робіт та короткі строки для видачі технічних умов на внутрішнє газопостачання, погодження робіт і підключення до газових мереж. Вартість послуг по «стандартному приєднанню» буде змінюватися в залежності від типорозміру лічильника, типу місцевості та газопроводу.

За словами головного інженера ПАТ «Чернігівгаз» Віктора Креся, послуга по приєднанню передбачає виконання всього комплексу робіт по наданню замовнику точки підключення і будівництву зовнішніх мереж.

Якщо раніше замовник, отримавши на руки техумови, йшов на пошуки проектанта і підрядної організації, то на сьогодні виконувати усі роботи по приєднанню до розподільчих газогонів законодавство зобов’язало газопостачальників.

Як повідомив під час прес-кон­ференції начальник управління ПАТ «Чернігівгаз» Ігор Льодовий, докладну інформацію про замовлення послуги підключення до газових мереж, консультацію з технічних питань та порядок оплати можна отримати в спеціально створених підрозділах ПАТ «Чернігівгаз», які працюють за принципом «єдиного вікна». Такі підрозділи невдовзі відкриються у містах Чернігів, Прилуки та Ніжин, а згодом – у кожному управлінні із газопостачання та газифікації області.

Зазначимо, що це нововведення не розповсюджуються на випадки, коли замовник отримав технічні умови на приєднання до газових мереж до 1 січня 2013-го, а саме будівництво розпочато до 1 липня 2013 року.

Коментарі закриті.