У Величківці минулого вівторка поховали 46-річну жінку, яка, за непідтвердженим діагнозом, померла від сказу. На початку січня вона звернулася до однієї з приватних клінік Чернігова, аби там їй провели планове хірургічне втручання. Однак вже 8 січня пацієнтка померла у реанімації. А чернігівські лікарі забили на сполох: причиною смерті, на їхню думку, стало зараження на сказ.

Десь на початку листопада з Наталією П. сталася неприємність. Вийшла жінка вночі у двір. І раптом у темряві на неї накинулась якась істота, дряпнула обличчя й руку. Наталія перелякалася, щодуху кинулася навтьоки. Розповідала потім, що роздивитися тварину не встигла.

За якийсь час та нічна історія забулася. Та й не до того було: у Наталії загострилася хронічна хвороба, довелося лягти до центральної райлікарні. Медики немало зусиль доклали, аби стабілізувати стан хворої, але кардинально вилікувати не вдалося – потрібно було робити хірургічне втручання. Тож Наталія вирішила: після новорічних свят поїде до чернігівських хірургів. Так і зробила. А додому вже не повернулася…

Як же так могло статися, що людина теоретично була смертельно інфікована й не помічала цього? Як не помічали рідні й близькі та навіть медики.

За словами головного лікаря району Петра Хомрача, ця пацієнтка дійсно лікувалася у ЦРЛ наприкінці листопада, але з абсолютно іншої причини.

– Близькі померлої стверджують, що невдовзі після того, як Наталію уночі щось подряпало, жінка зверталася у Мену до хірурга. Повідомила про цей факт…

– Такого не може бути, адже жодних записів у лікарняній картці пацієнтки про її візит до хірурга ЦРЛ через підозру на сказ немає, – стверджує головлікар. – Після смерті жінки усю документацію ретельно перевірила санепідемстанція, усе запротокольовано. А стосовно того, що ця пацієнтка померла саме через сказ, – тут ще невідомо. Наразі аналізи відправили до Києва на перевірку, результат очікується за тиждень.

За словами сільського голови Величківки Віталія Ценцері, за пару днів до того, як Наталію щось подряпало, селом бігала лисиця. Є підозра, що вона була хвора на сказ, адже здорова дика тварина так близько до людського житла ніколи не підійде серед білого дня.

Люди у селі балакають, що покійну подряпав кажан – інфекція швидко поширюється серед тварин. Були підозри, що жінку могли травмувати домашні пси, але перевірка показала, що обидва вони вчасно щеплені.

За інформацією начальника управління ветеринарної медицини Олександра Белашка, в журналах щеплень чітко зафіксовано, що собаки на цьому подвір’ї щеплені від сказу. Хоча…

Ситуація з вакцинацією свійських тварин наразі складна. Катастрофічно не вистачає коштів на придбання необхідної кількості вакцини.

– На сьогодні у районі щеплені від сказу 4 тисячі 400 свійських собак і 1 тисяча 140 котів – потроху в кожному населеному пункті, – каже Олександр Белашко. – А реально свійських котів і собак, за підрахунками, є 35 – 36 тисяч!

Коментарі закриті.