У рамках операції «Рубіж» співробітники Чернігівської митниці ДФС виявили порушення митного законодавства при оформленні обладнання для виробництва пластикових виробів.

Виробниче обладнання ввозилось з Китаю на адресу однієї з чернігівських фірм. Оформлення вантажу здійснювалось на митному посту «Прилуки». За документами, які декларант фірми надав до митного оформлення, вантаж значився як «Екструзійна лінія у розібраному стані модель JC-EPE 135-90Квт» вартістю 35000 доларів США.

За результатами аналізу даної поставки у співробітників митниці виникли обґрунтовані сумніви щодо достовірності декларування даного товару та його митної вартості. В результаті проведених оглядів митниками було виявлено, що маркування заявлене у митній декларації не відповідає маркуванню на товарі, а також, що фактично імпортовані товари складаються не тільки з екструзійної лінії по виробництву спіненого листа (трубки, джгута), а й з інших агрегатів.

Незадекларованими виявилися 3 виробничі машини: для ламінації, для різки та гранулятор. Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті виробника, кожна з ввезених машин здатна виробляти готову продукцію окремого виду, незалежно одна від одної.

Зазначені дії мають ознаки порушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення». Співробітниками митниці складено протокол про порушення митних правил. Вартість вантажу буде встановлена додатково. Товар вилучено до рішення суду.

Коментарі закриті.