<img class="alignleft size-full wp-image-14568" title="podatk" src="http://nslovo.com/wp-content/uploads/2012/08/podatk.jpg" alt

buy sildenafil=”” width=”162″ height=”125″ />Підпис зі статусом

Електронний цифровий підпис складається з двох ключів — особистого і відкритого. Їх відмінність полягає в тому, що особистий ключ є конфіденційною інформацією і з нього завжди можна одержати відкритий ключ, тоді як із відкритого особистий — ніколи.

Фахівці АЦСК надають допомогу громадянину при генерації його ключів і формують електронний документ — посилений сертифікат, частиною якого стає відкритий ключ. У сертифікаті також чітко зазначається його власник — і все це підписується секретним ключем центру, після чого змінити сертифікат уже неможливо. Коли клієнт згенерував ключі, особистий він одразу забирає собі. Працівники центру не мають права ознайомлюватися з ключами чи перевіряти їх на працездатність. Це категорично заборонено.

Супровід посиленого сертифіката — передусім цілодобове забезпечення можливості доступу клієнтів до їх сертифікатів, отримання ними відомостей про статус сертифіката підписанта, використання сервісу позначки часу. У разі необхідності будь-який клієнт може цілодобово засобами телефонного зв’язку здійснити блокування свого сертифіката.

Чинним сертифікатом ви можете підписувати будь-які електронні документи. До речі, підпис центру не має обмежень — ним можна користуватись як для формування звітності чи укладання угод, так і для особистого листування. Єдине обмеження, визначене постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 р. № 1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», — державним структурам дозволяється підписувати договори в електронному вигляді лише на суму до 1 млн. грн.

Блокування і поновлення сертифіката ключа — також необхідні функції. Клієнт може загубити електронний ключ і ним скористається зловмисник. Або, приміром, їде у відпустку, залишаючи ключ на роботі, і не хоче, щоб у період відсутності ключем хтось скористався. Тому клієнт має право звернутися до Центру і заблокувати його.

Скасування сертифіката стане в нагоді в разі, якщо у вас є побоювання, що ваш особистий ключ міг стати відомим третім особам. Чому це необхідно робити? Хоча б тому, що хтось, заволодівши ключем, від вашого імені може підписати все що завгодно. І тоді вже, як кажуть, написаного пером не вирубаєш і сокирою, оскільки серед основних принципів, встановлених законодавством щодо електронного цифрового підпису, — принцип невідмови. Клієнт, що втратив ключ, зобов’язаний терміново звернутися до Центру, щоб скасувати відповідний йому сертифікат відкритого ключа.

Поява зазначеної норми пов’язана з тим, що в історії електронного документообігу траплялися непоодинокі ситуації, коли люди підписували ключами угоду, а потім, зрозумівши, що вона може бути невигідною, відмовлялися від її виконання, посилаючись на крадіжку ключа.

Стійкість до зламу

Технологія генерації ключів, яку взяла на озброєння податкова, — найсучасніша, з використанням так званого блоку АГВЧ (апаратного генератора випадкових чисел). Повторити послідовність символів практично неможливо, бо це залежить і від температури в приміщенні, і від освітлення, і від радіоактивного фону тощо. Для того щоб зламати такий ключ, знадобиться щонайменше 100 років, тоді як термін дії ключа становить один рік.

Слід зауважити: якщо клієнт приходить переоформляти свої посилені сертифікати завчасно, до закінчення строку їх дії, то послуга надається безперервно. Якщо ж ви прострочили потрібну дату, зупинки в обслуговуванні не уникнути. Тож, пам’ятаючи, що час — це гроші, будьте уважні до дат!

Оформляємо документи

Послугу електронного цифрового підпису може одержати будь-хто — від бухгалтера, якому він потрібен у щоденній роботі, до письменника, який передає файли зі своїми творами по e-mail і хоче бути застрахованим від плагіату. Центр має офіційний інформаційний ресурс, де в розділі «Реєстрація користувачів» міститься перелік необхідних документів. Перед їх збиранням податківці радять прочитати договір про надання послуг ЕЦП і ознайомитися з регламентом АЦСК ІДД ДПС.

Далі обираєте одну з таких категорій: юридична особа, фізична особа-підприємець, фізична особа, і йдете за посиланням.

Юридична особа повинна надати представнику Центру (адміністратору реєстрації) такі документи:

 заповнену та підписану заяву-приєднання до договору ЕЦП (у двох примірниках);

 заповнену та підписану заяву на реєстрацію для отримання посиленого сертифіката ключа встановленого зразка (дозвіл на використання персональних даних підписанта) для реєстрації підписанта у реєстрі підписантів АЦСК ІДД ДПС та формування посиленого сертифіката відкритого ключа;

 оригінал статуту юридичної особи (положення про установу, філію) або його нотаріально засвідчену копію (надається виключно для ознайомлення);

 документи, що підтверджують повноваження керівника заявника (копія наказу про призначення тощо);

 документи, що підтверджують належність підписанта до юридичної особи — заявника та його повноваження, засвідчені печаткою та особистим підписом керівника юридичної особи;

 копії паспортів заявника та підписантів (копії 1 — 4 сторінок), засвідчені власноручними підписами власників паспортів;

 копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера) у разі, якщо формуються сертифікати для керівника та бухгалтера.

Фізична особа-підприємець повинна мати при собі:

 заповнену та підписану заяву-приєднання до договору ЕЦП (у двох примірниках);

 заповнену та підписану заяву на реєстрацію для отримання сертифіката ключа встановленого зразка та дозвіл на використання персональних даних підписанта для реєстрації підписанта у реєстрі підписантів АЦСК ІДД ДПС та формування посиленого сертифіката відкритого ключа;

 копії паспортів заявника та підписантів (копії 1 — 4 сторінок), засвідчені власноручними підписами власників паспортів;

 копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).

Аналогічні вимоги до документів для отримання посиленого сертифіката ключа передбачено і щодо фізичних осіб. У свою чергу, зразки їх заповнення також можна завантажити із сайту — знову ж таки для зручності клієнтів.

Нуль цілих, нуль десятих

Жоден із цих документів не потрібно придбавати за гроші, відповідаючи на закиди «прибічників» податкової політики з приводу платності послуги. Сервіс безкоштовний, залишатиметься таким і надалі. А на його якість це не впливає. Більше того, використані технології дають клієнту змогу захищати свою конфіденційну інформацію шляхом її спрямованого шифрування на рівні, не гіршому від систем шифрування спецслужб.

Звісно, отримання електронного цифрового підпису супроводжується певними витратами, адже клієнт повинен прийти зі своїм носієм інформації (змінний флеш-носій, оптичний носій CD/DVD для запису, захищений носій ключової інформації тощо). Кожен обирає для себе найактуальніший. Якщо одним буде достатньо звичайної «болванки» за пару гривень, то інші віддадуть перевагу захищеній флешці вартістю близько 1 тис. грн. Стандартне ім’я файла особистого ключа на носії — key-6.dat, і цей файл завжди зберігається в кореневому каталозі.

Слід врахувати, що для роботи з ключами потрібне відповідне програмне забезпечення. Його можна абсолютно вільно скачати і встановити, зайшовши до однойменного розділу на сайті Центру.

Іноді громадянин не може або з певних міркувань не бажає відвідувати податкову для одержання ключів. У такому випадку оформляється довіреність на іншу особу. З юридичними особами і платниками єдиного податку, що працюють із печаткою, простіше: довіреність може оформити сам директор фірми. Решті суб’єктів господарювання довіреність доведеться засвідчувати нотаріально, тобто платити за неї.

Отримати електронний цифровий підпис можна в будь-якому представництві Центру в Україні, навіть якщо ви, скажімо, відпочиваєте в Криму. Перелік представництв АЦСК розміщено на сайті в рубриці «Контакти».

Також у планах — передбачити можливість формування за допомогою ключів АЦСК ІДД ДПС звітності не тільки до податкової, а й Пенсійного фонду.

Мітки: ,

Коментарі закриті.