Разом з групою Фронту змін 5 червня їду до Києва захищати українську мову. Навчені життям регіонали зібралися перед центральним входом до Верховної Ради – звідти доносяться звуки диригування Чечетовим масовкою. Заходимо з іншого боку – від стадіону Лобановського.

Турчинов і крики «Ганьба!» – здається, це єдине, що він вміє гарно робити. Потім намагається спрямувати натовп на штурм омоновців. Ентузіазму це не викликає, а от протести – так. Знімаю молодого чоловіка, котрий намагається зупинити провокативні дії. Уточнюю, від якої він політсили – просто громадянин України. Приємно чути, як гордо він вимовляв ці слова. Натовп не  бездумний – провокатори так чи інакше нейтралізуються.

Яценюк не кричав «Ганьба», але його риторика також особливою інтелектуальністю не відрізнялася: « – цей бій ми не перемогли;  – ми зобов’язані розпочати постійну акцію протесту; – ми хочемо всіх іноземців, які приїжджають до України, навчити розмовляти українською мовою; – ми не маємо права розходитись, ми маємо право тільки боротися; – тільки в боротьбі ми досягнемо те, що ми хочемо для своєї країни; – підтримуйте, приїжджайте, за нами перемога… ».

За ким «нами»? За Турчиновим і Яценюком, як під час Помаранчевої революції за Ющенком і Тимошенко? Що вони з тією перемогою роблять, всі добре знають.

Віталій Кличко коментував найбільш адекватно: «політики штучно відволікають увагу». До речі, цікаво, де він найняв таку охорону – враження, що вона з середовища спортивних фанатів для захисту від тих же фанатів.

Розумниця Ірена Карпа: «бо не вони влада, а владою є ми, кожен з нас». Дуже вірна думка. Але якщо ми влада, то ми повинні ту владу здійснювати, а не чубитися за те, щоб одних нахаб біля суспільного корита поміняти на інших.

Не обійшлося і без сутичок, проте їх розвитку і переростання в масштабний конфлікт не відбулося.

Що робити?

Світ давно знайшов відповідь на це питання – тим, хто хоче нормально жити в нормальній країні, потрібно вчитися нею управляти, жодним чином не довіряючи цю надзвичайно важливу справу всіляким керівним «доброзичливцям». Доки не ми керуватимемо, а нами керуватимуть всілякі лідери всіляких ПРиБЮТів, доти вони, ті лідери, сваритимуть нас і руйнуватимуть Україну та наше життя. Найперше, що нам потрібно, це суспільний діалог, ведучи який ми сформулюємо ті норми суспільних взаємовідносин, котрі будуть корисні нам і перетворять Україну в сучасну цивілізовану державу.

Замість вождів, ми над собою повинні поставити наші спільні інтереси і цінності, а всіляких посадовців перетворити на технічних виконавців наших, нами вироблених законів.

Я мрію про той час, коли під Верховною Радою зберуться громадяни Україні найрізноманітніших політичних поглядів і консолідовано скажуть Чечетовим, Турчиновим, Яценюкам та їм подібним: «Йдіть геть з Верховної Ради, нам не потрібні ті, хто здатен лише нас сварити та розвивати корупцію».

Щодо групи Фронту змін, з котрою їздив – переважною більшістю дуже розумні та адекватні люди, з котрими потрібно постійно спілкуватися і знаходити корисні суспільству рішення. Але складається враження, що Фронт змін дуже регульований згори. І не тільки рішеннями власного керівництва. Питаю – навіщо ви під час мерських виборів у Щорсі підтримали Скидана, популярність котрого нижче плінтуса? Так вирішило, відповідають, керівництво об’єднаної опозиції за ініціативою БЮТу. Може, пану Яценюку варто було б перед об’єднанням спитати в Ющенка – як воно, вести діяльність спільно з БЮТом? Або спитати в Януковича, чому він перед президентськими виборами, помолившись Богу, категорично відмовився від співпраці з БЮТом?

Партії тоталітарного толку, керовані зверху в інтересах верхів, рано чи пізно, але неодмінно збанкрутують в Україні і їм на зміну прийдуть демократичні партії, головними в котрих будуть громадяни, а не вожді, і котрі діятимуть в інтересах громадян, а не вождів. Коли це станеться, тоді й почнеться розвиток України.

Ні, не за мову потрібно боротися в Україні, а працювати на здатність народу вміти наводити порядок в своїх містах та селах і в своїй країні. Але ця мета категорично неприйнятна для Чечетових – Турчинових, оскільки позбавить їх можливості бути панами над українським народом.

 

Коментарі закриті.